3. Kreta_coachign w drodze

u kresu podróży
u kresu podróży

U kresu podróży wędrowiec, bohater, każdy z nas w jakimś momencie życia wraca do domu. Trzeba mieć dom. Odyseusz wraca do Itaki. Żona poznała go tylko z powodu kompetencji, jako jedyny napiął łuk, wcześniej Odyseusza rozpoznał wierny pies, a także stary sługa. Wrócił odmieniony, tak bardzo odmieniony, że niewielu mogło go rozpoznać. Miejsce powrotu. Port. Chwila przed wejściem na okręt. Wówczas powstaje ważna decyzja: czy wracasz, z czym wracasz i po co wracasz?

Ważne staje się również przesłanie, z którym wracasz i gotowość do dzielenia się z innymi darem, który otrzymałeś. Odkryte skarby, uzyskane dary, zdobyte kompetencje. Najważniejsza jest jednak  tajemnica. Co było tajemnicą drogi, którą przebyłeś, miejsc do których dotarłeś, co było tajemnicą dotyczącą ciebie?

Jest piękna pogoda. Październik upalny. Oliwki dojrzały już na drzewach i ostatnie, późne winogrona. Drzewa pomarańczowe, cytryny i granty o ciężki od owoców gałęziach czekają na zbiór. Bogactwo. Uwielbiam sok z grantów. Jest ciemny, słodki, cierpki, rześki. Nie długo opuszczamy Grecję. Przed nami Jamajka i Madera. Wcześniej chcemy wyruszyć do Indii i Tybetu, by zbadać nową trasę, nowe drogi bohatera. Podróż nigdy się nie kończy. Czy można podróżować na kanapie przed telewizorem? Chyba wówczas można mieć jedynie złudzenie podróży?


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

4 komentarzy

 1. W każdym razie dla mnie osobiste doświadczenie jest bardzo ważne, byłam nawet hiszpańską księżniczką na jednym wyjeździe ( mam certyfikat) , więc jak to się mówi radocha mojej grupy jak mnie zobaczyli – bezcenne :)

 2. podroz to iluzja jak kazda inna. zycie to iluzja ,krucha jak banka-sen moze zniknac w kazdej chwili po pstryknieciu palcem. Nie trzeba jechac do Tybetu,zeby sie tego dowiedziec.
  żeby zyc ,trzeba miec szczecie.troche rozsadku,wyciagac konsekwencje,miec wyobraznie.i snic piekny sen.

  pacjent wraca do domu.matka wraca do domu.
  dzieli sie swoimi swoimi odkryciami z innymi.

  choc pewnie wolalaby tego wszystkiego dowiedziec sie w podrozy na Madere lub chocby na Krete.

 3. eee tam, na dicovery channel wszystko można zobaczyć :D

 4. Uważam, że do podróżowania trzeba ruszyć tyłek. Palcem po mapie to sobie można planować :)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.