Bulwersujący news

info na dziś
info na dziś

Kolejny serwis informacyjny doniósł, że świat nie jest dobrze urządzony. Przestraszył się tej wiadomości dlatego nastawił radio a potem telewizor na kolejne informacje.

 

Wszędzie to samo, jedynie różnych upatrywano przyczyn. Jedni twierdzili, że to wina populistycznych partii, inni że religii, które ze sobą rywalizują, jeszcze inni, że konkretnej religii, choć nie było zgodności, która jest najbardziej odpowiedzialna. Nie brakowało zarzutów skierowanych do kapitalistów, finansistów, nauczycieli, naukowców, a nawet filozofów i teologów. Byli tacy, którzy za wszystko obwiniali Boga lecz podobnie jak w innych kwestiach i tu nie było zgodności, który to Bóg jest najbardziej odpowiedzialny: Jahwe, Allah, Bóg Ojciec a może scjentologiczny Xenu? Dyskusja wrzała. Prześcigano się w filmach pokazujących niesprawiedliwość, zbrodnie i krzywdę. Znani publicyści i eksperci oceniali sytuację. Orędzie wygłosili: marszałek sejmu, premier oraz prezydent. Dwóch polityków pobiło się w czasie emisji programu.

W końcu, wieczorem, zmęczony i skołowany wyłączył telewizor, posmarował kromkę chleba miodem, popił miętą i poszedł spać. Poranne serwisy doniosły, że wiadomością dnia jest potajemny ślub miss świata z jej kierowcą, co oczywiście wiąże się z utratą tytułu i korony. We wszystkich serwisach eksperci komentowali to bulwersujące wydarzenie. Pewien psycholog stwierdził nawet, że to zapowiedź anomii. Spodziewano się, że minister kultury zabierze w tej kwestii głos.

Tylko w jednej stacji, nie wiedzieć dlaczego, pokazywano tańce rytualne rybaków z nad rzeki Limpopo. Zaskoczony zaczął oglądać.


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

5 komentarzy

  1. iPaweł My to raczej siedzimy w piwnicy, a nie w pokoju….

  2. ja cieszę się że w Polsce jest pokój. Współczuję Ukraińcom a jeszcze bardziej Syryjczykom. Liczę że te wojny skończą się

  3. A jest tyle mozliwosci…A na co ma wpływ? Po co niepotrzebnie tracic energie?

  4. Discovery Channel ? :D

  5. Wiele osób potrzebuje swojego guru, żeby im mówił jak żyć….

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.