Coaching na Wyspach Szczęśliwych

Myślisz, że Wysp Szczęśliwych – podobnie jak Bergamutów – nie ma?

Nic bardziej mylnego! Otóż są – i to znacznie bliżej niż Ci się wydaje…

 

Przekonuje nas o tym Maciej Bennewicz w swoim kolejnym poradniku zatytułowanym „Coaching na Wyspach Szczęśliwych”. I zachęca do… podróży.

 

Co nam pomaga w osiągnięciu szczęścia? Do jakiego stopnia nasze szczęście zależy od nas samych? Jeżeli kiedykolwiek zadawałeś sobie podobne pytania i nie znalazłeś na nie zadowalającej odpowiedzi, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Razem z narratorem oraz grupą jego przyjaciół – doświadczonych coachów wywodzących się z różnych środowisk – wyruszysz w niezwykłą podróż przez Nepal, Peru po Mongolię i w wiele innych zakątków. Będzie to droga w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące z pytań od zarania cywilizacji: co nas uszczęśliwia? Uzyskując wskazówki od poznawanych kultur, dotrzesz wreszcie do głębi… samego siebie, poznasz własne możliwości.

Czego my, Polacy możemy się dowiedzieć o szczęściu od przedstawicieli innych kultur? Co jest nam bliskie, a jakie podejście zupełnie obce?

W podróży coachingowej po Wyspach Szczęśliwych towarzyszyć Ci będzie Wiktor, czyli coachee (klient coachingu) i jego opowieść oraz… Wiewiórkołany, które wytrącają z rutyny skojarzeń za pomocą spostrzeżeń z zaskakującej perspektywy. Podobnie jak koan w tradycji Zen, który wprowadza ucznia w osłupienie, wybija ze schematycznego myślenia i dzięki temu zaprasza do oświecenia.

„Coaching na Wyspach Szczęśliwych” można czytać tradycyjnie, strona po stronie, przygoda po przygodzie. Można także zmienić sposób czytania i wybrać tylko niektóre wątki, zaczynając od sentencji o szczęściu, a kończąc na angażujących ćwiczeniach coachingowych. Od Ciebie zależy zarówno sposób odbioru książki, jak i droga, którą bezpiecznie dotrzesz ku… SZCZĘŚCIU.05.060505


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.