K.15 Podróżnik

Płaskie równiny, po których jechał zmieniły się w teren górzysty. Zastanawiał się kiedy odnajdzie wodę. Powietrza prawie nigdy nie brakuje a wody, jedzenia, snu, bezpieczeństwa – brakowało mu często. Pod koniec dnia znalazł się opodal ośnieżonych szczytów. Nigdy nie był jeszcze tak wysoko. Poczuł jak oddech staje się płytki, ledwie haustami łapał powietrze. Zatem powietrza także może zabraknąć, choć nad głową szybowały ptaki. Wtedy przypomniał sobie jak żeglował po ocenie i chociaż otaczały go bezkresne wody i tysiące ryb umierał z głodu i z pragnienia. Czy są takie krainy, w których niczego nie brakuje, a człowiek jak ryba w wodzie i ptak w locie jest na swoim miejscu? – pomyślał.

 


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

3 komentarzy

 1. ani rybie nie przyjdzie na mysl latac
  ani przecietnemu ptakowi zgłębiac oceany….
  a czlowiek ,wszedobylskie zwierze, eksploruje ziemie wzdluz i wszerz,na wlasne zyxzenie pchajac sie poza wygodna strefe komfortu…..
  umysl ,na ktory tak narzekamy,ktory moze byc przyczyna brakow ,blednych przekonan i ograniczen,ale jest tez wspanialym organem umozliwiajacym znajdowanie rozwiazan,rozwoj,zrozumienie,twoizenie
  sam pomysl na to ,zeby podrozowac z ciekawosci,swiadome wychodzenie poza to co nam znane…
  dzieki niemu jestesmy tu gdzie jestesmy;)))))w ewolucji.
  Podróznik nie zginal w oceanie,nie zginie tez w gorach.poradzi sobie.i wyruszy w kolejna podroz i znjadzie rozwiazanie na kolejny,odkryty “brak”.
  coach by mu powiedzial:
  wyjscie ze strefy komfortu-brak-rozwiazanie/rozwoj

 2. bardzo wzruszający kołczołan

 3. Brzmi to jak szansa. Mamy wszystkie potrzebne zasoby, tylko wystraczy je dostrzec, wykorzystać.
  Mamy pewne rozwiązania i one przynosze zawsze takie same rezultaty. Gdy zrobimy coś inaczej, wtedy mamy nowe efekty. Kiedy znalazłeś się w nowej sytacji, otwórz się na nowe doznania. Tabula rasa

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.