Konkurs literacki – edycja czerwcowa!!!

Zapraszam do pisani swoich historii, które odmieniły wasze życie, mogą to być również kołczołany.

Szczegóły w zakładce konkurs. 

Tym razem nasze jury [Karolcia i ja] również początkowo nie było jednogłośne. Debata trwała aż trzy dni. Była historia o kocie, była również z wieloma pytaniami i także z tym: Jakie pytanie jest użyteczne? ale koniec końców wygrywa Paweł.

Gratulacje!!! Wysyłamy książkę!

oto historia Pawła:

Dawno dawno temu w prawie nadmorskiej miejscowości… W kolorowym bloku o czerwonym spadzistym dachu i kształcie litery L siedział On. On był niezbyt zmotywowanym do czegokolwiek człowiekiem, ale wierzył w siebie i swoje marzenia – a marzył bardzo dużo. Marzył o pracy która połączy wszystkie jego zainteresowania a także wartości którymi się kieruje. On jest dobrym człowiekiem – od zawsze pomagał ludziom w dążeniu do ich celów ale nie tylko. On ma bardzo wiele umiejętności i zainteresowań, a dzięki temu potrafi pomóc w bardzo wielu rzeczach swojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Właśnie dzięki takiej bezinteresownej pomocy stało się TO.

Jest godzina 12:45, a wtedy dzwoni Ona. Ona jest jego koleżanką, której pomagał swoją pomysłowością i znajomościami od czasu do czasu – jak zwykle, bezinteresownie.

Ona: Hej Ty! Co porabiasz ?

On: Cześć! Właśnie mnie obudziłaś – przecież jest rano :)

Ona: To świetnie, rozbudzisz się przy „porannej” kawie. Spotkamy się za godzinę – mam coś dla Ciebie!

Spotkali się i to była właśnie ta sekunda w której w jednym czasie spełniło się jego z największych marzeń. Otrzymał propozycję pracy na stanowisku kierowniczym w miejscu w którym będzie mógł zadbać o rozwój swoich podopiecznych, wykazać się kreatywnością, odpowiedzialnością, umiejętnościami i wnieść do miejsca w którym zacznie pracę wartości którymi się kierował. Ten moment zmienił jego życie w przeciągu sekundy i udowodnił mu, że warto marzyć i iść przez życie drogą, którą dyktuje mu serce.

 


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

3 komentarzy

  1. Magda to kołczołana dawaj :) I wyłącz wewnętrznego krytyka , bo na pewno jakąś pozytywną historię masz tylko nie przypomniałaś sobie, bo cię dziad krytykant zagłusza:)

  2. Ja bym chciala z jakas pzotywna historia wystapic, ale poki co, jeszcze nic z tego. A z negatywna wole nie startowac – jeszcze mnie zabanujecie za speiranie sie z zasadniczymi zalozeniami coachingu. Ktory, na dzien dzisiejszy wydaje mi sie grzeczna bajka dla malych dzieci. Milutka, ale rzeczywistosc to nie coaching ;-)

  3. Baby ach te baby, człek by je łyżkami jadł……fajnie mieć pozytywnych znajomych :) Szczęściarz:)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.