konkurs literacki – luty

Przypominam i zapraszam do całorocznego konkursu literacko-coachingowego – teraz historie ze stycznia/lutego. Co miesiąc wybór jednego tekstu..

Zdarzają się takie chwile w życiu, gdy przypadkiem spóźniasz się na pociąg i na peronie poznajesz miłość swego życia; gubisz dokumenty i dzięki wizycie w urzędzie znajdujesz pracę marzeń. Życie spełnia się w sekundach, przypadki decydują o wybranej drodze, a co ciekawsze niektórzy mistrzowie filozofii, kosmologii, a nawet fizyki kwantowej twierdzą, że przypadków nie ma, że to nasza siła przyciągania lub odpychania, że jesteśmy jak gigantyczne magnesy chodzące na dwóch nogach.

Zasady są proste. Napisz o sekundzie swego życia, która wszystko odmieniła, napisz o przypadku, zrządzeniu losu, w wyniku którego zdarzyło się w twoim życiu coś pozytywnego, nagła, nieoczekiwana zmiana, która dała ci szczęście, pozwoliła wyjść na prostą. Spotkanie, zdarzenie, sekunda, dzięki której życie nabrało nowego blasku. Twój tekst powinien być nie dłuższy niż 1500 znaków ze spacjami. Dla porównania tekst, który właśnie czytasz posiada 1499 znaków ze spacjami.

więcej https://www.bennewicz.pl/ksiazki_konkurs.php lub w zakładce na blogu konkurs [są tam również przesłane już teksty] umieść swój w komentarzach lub prześlij formularzem. Zapraszam!


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.