Księżyc

księżyc
księżyc

Musimy mieć księżyc. Bez niego nie powstałyby baśnie ani przypływy, wiersze ani spacery po plaży, bez niego srebrne światło nie oświecałby drogi do domu w odległych zakątkach świata. Bez niego morze nie wiedziałoby kiedy jest noc, ani żeglarze gdzie jest port. Orki nie umiałby nurkować a delfiny spać na fali. Bez niego nie byłoby niepokoju, tajemnicy i obietnicy. Księżyc nadaje sens Ziemi. Jest tak bardzo obecny i niedorzeczny zarazem, że choć jest oczywisty, to jednak w czasie każdej pełni, gdy świeci jasno i hardo nawet na bardzo miejskim niebie nie pozostawia nas obojętnymi. Dźga palcem prosto w oko i krzyczy: Zatrzymaj się głupcze! Stań i patrz! Oto jestem!


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

5 komentarzy

 1. Jak stać się księżycem? Zatopić się weń bezgranicznie obecnością :-) dziękuję Panie Macieju!

 2. Nie ma opcji…

  Zatrzymać sie? Nasz coach zwariował…

  Kasy sie nie zarobi, ksiązki nie przeczyta, filmu nie obejrzy, do sklepu nie pójdzie, nie napisze się komentarza na ulubionym blogu…

  Bezsensu

  Ps. Piękne jest morze i plaża i zachód słońca w Jastrzębiej Górze

 3. No ale on odlatuje i kiedyś go nie będzie.
  Co wtedy? Jak żyć?
  ;-)

 4. Zostało mi czekać na cud….

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.