Moje ulubione iluzje 2

Tym razem przedstawiam iluzje, a może raczej triki z użyciem kreacji i technik artystycznych. Jest w tych dziełach urok i niesamowite piękno. Malarze uliczni wykorzystują na przykład techniki związane ze skrótem perspektywicznym, który wykorzystywali również tacy artyści jak Hans Holbein i wiele lat później Salvadore Dali. Są też sztuczki magiczne. W Krakowie widziałem ulicznego mima – fakira, który wisi w powietrzu, dosłownie lewituje. Oczywiście wykorzystał mechanizm dźwigni i przeciwwagi, jednak gdy widzisz to po raz pierwszy, to robi ogromne wrażenie. Geniusz polega często na prostocie i adaptacji. W taki też sposób uczymy coachingu, języka transu, koncepcji Tao. Najpierw jest doświadczenie, przeżycie, a potem przepis – jak to działa? Dobrej zabawy z iluzjami : )

1. Magiczne dłonie. Co za kunszt artystyczny.

2. Malarze uliczni i zmiana perspektywy

3. Trick z pudełkiem. Prosty i piękny

4.Profesor  Richard Wiseman we własnej osobie…i tajemnica sztuczek iluzjonistów


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

5 komentarzy

  1. regulaminy i iluzje stwarzają ludzie….. to jak zaklęte koło…

  2. Sylwia, osobiście myslę, że dlatego ponieważ iluzje uświadamiają nam ( i to w sposób radosny) jak natura życia jest ulotna, chichotliwa i do głębi niepoważna :) i rozbrajają naszą kanoniczną wiarę w regulaminy życiowe

  3. Dlaczego iluzje nas zachwycają i lubimy oszukiwać samych siebie i sprawia to nam radość i….????

  4. Iluzje są super, pozwalają nam zrozumieć jak łatwo nas oszukać. Jakby dzieci uczyły się iluzji w szkole to i zajęcia byłyby ciekawsze, bardziej pouczające dawały do myślenia:)

  5. Malarze uliczni super! Ten krakowski magik z Rynku też mnie przyszokował. Robi konkurencję krakowskiej Białej Damie, która wyszydza i małpuje przechodniów. a teraz gdzieś sobie poszła i dawno już jej nie widziałam. Tak to w świętym mieście złośliwość ustąpiła miejsca iluzji.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.