Ptak

ptak
ptak

Ptak nie ma czasu na jakieś tam głupoty. Jest zalatany. Żyć oznacza latać, machać, pompować krew z oszałamiającą prędkością. Serce wyrywa się z małej piersi. Zadziwiający, cudowny mechanizm zaklęty w małe ciałko.Całe szczęście ptaszek nikogo nie obchodzi z wyjątkiem głodnych mew i równie głodnych piskląt. Spytany o sens życia w pierwszej chwili ma ochotę wygłosić krótki wykład z ornitologii ale tylko stroszy piórka, strzepuje skrzydła i znika. Żadnej gotowości do pozowania w sesji fotograficznej. Ptak ma mniej czasu niż ludzie dlatego ignoruje bezsensowne pytania i równie głupie propozycje. Na wieść o propozycji wystąpienia w telewizji śniadaniowej jako dwuminutowa, nietypowa, przyrodnicza atrakcja – skrzeczy i oddaje mocz z wysoka – białawą kulkę. Ptak nie może się odwodnić, nie może zwolnić, o życiu decyduje szybkość i zwrotność dlatego jego mocz jest gęsty, determinacja pełna a zwrotność zawrotna.


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

4 komentarzy

  1. Ostatnio zdjęcie takiego ogłoszenia krąży po FB: Ukrzyżowanie Pana Jezusa zostało zrealizowane przy pomocy finansowej Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu (Umowa nr 21.K 2012) … Tekst przeczytałam po tygodniu zmagań o dotacje z PUP i środków unijnych. Bzdurność i zawiłość przepisów aby taką dotację uzyskać jest porażający. Urząd Pracy reklamuje się jako miejsce aktywizacji bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem. Ja jestem wykluczona ze względu na wiek, wykształcenie i fakt, że mam dzieci. Może łatwiej się postarać o dotację na ukrzyżowanie? Popytam.

  2. A ja się kocham w Zwykłości. Zwykły wróbelek czy rodzina gołębi pod okapem w swoim gnieździe potrafi mi poprawić dzień. Ludzie mogą powiedzieć czasem, coś przeciwnego niż chciałoby się usłyszeć. A taki ptaszek cieszy oko.
    Nie musi latać na wybory, do sklepu czy urzędu. Nic nie musi. Żyje obok. Ma cynk, że gdzieś sypie się ziarno, to fruuu i już go nie ma. Ma szczęściarz skrzydła. Takie skrzydła to myślę sobie często nie byle co. Mnie się prościej z nim dogadać, bo nawet nie trzeba gadać, on chwyta w lot.
    Paony krakowskie na rynku to lubią nawet bliskość. Że aż trzeba mówić im stop, bo są w stanie zrobić z człowieka posąg żywy obsiadnięty. Niektórym homo sapiens masculinus ptak kojarzy się w jeden sposób i nie sposób poprowadzić rozmowę dalej poza rubaszny uśmieszek.

  3. E tam ptaki. Motyle to dopiero !

  4. Czy będąc ptakiem byłoby mi łatwiej?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.