Wygrana w konkursie styczeń/luty

Gratulacje!!!

W konkursie literackim w styczniu i lutym 2012 wygrywa jednogłośnie [w naszej małej komisji – Karolcia + ja] tekst An Ks, gratulujemy!!! An Ks otrzymuje Wszystkie kobiety don Hułana.

Zapraszam do pisania tekstów marcowych!!!

Poniżej nagrodzona historia:

Był pochmurny, lutowy dzień.   Setki razy odbywałam tą oraz inne podróże. Po drodze miałam jeszcze zamiar załatwić  kilka spraw i ok. 16 dotrzeć w domu.  Warunki drogowe  – jak to o tej porze roku zostawiały wiele do życzenia. Poruszałam się z w miarę jednostajną prędkością, a że nie  lubię jeździć  za tirami – zjechałam na lewy pas i spokojnie go mijałam. Wtedy się stało. Świat zawirował, oszalał, stracił kierunki i logikę. Kolejne uderzenia, bezradność. Zamknięta w stalowej puszce, zdana na nie wiem co… Boga, los,?

Nie było czasu na kłótnie czy pretensje. Byłam zadziwiająco spokojna. Przeszły mi przez głowę zaledwie  dwie myśli: Kuba (mój 2,5 letni synek,) oraz „ a więc już? Szkoda…”

Teraz  rozumiem, że śmierć to spokój. Nie trzeba się bać. To koniec  Mojej Opowieści. Wszystko wokół toczy się dalej. Syn dorasta  i staje się wspaniałym mężczyzną – choć  pewnie tęskni za mamą, której nie poznał.  Mąż mam nadzieję, ułożył sobie życie.

Nie widziałam przed oczami „filmu” swojego życia, nie żegnałam się z nikim ani z niczym. Czekałam.

Jednak żyję!

Widocznie to nie czas na zakończenie Mojej Opowieści. Dostałam ostrzeżenie? Szansę?

Zadziwiające jak wszystko co wydawało się znaczące straciło znaczenie:  cele, ambicje, pieniądze,  stresy, praca, uroda, młodość, a jednocześnie nabrało nieznanego dotąd wymiaru.  Każda chwila, każda myśli, odczucie, dotknięcie – to esencja, sens istnienia. Smakuję, przeżuwam, delektuję się nimi – są tak cenne a jednocześnie tak ulotne.


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

3 komentarzy

  1. Oczy Pani Smierci, to czasami łaskawe oczy :)

  2. Daje do myślenia :)

  3. Bardzo inspiracyjna i refleksyjna historia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.