Życie na Ziemi. Poradnik dla Kosmitów

Życie na Ziemi
Życie na Ziemi

Niebawem, nakładem Wydawnictwa Studia Emka, ukaże się moja najnowsza książka. Życie na Ziemi. Poradnik dla Kosmitów. Prezentuję trzy krótkie fragmenty dotyczącego tego,  kim jest Kosmita? Jutro premiera w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Będzie o sukcesie i poszukiwaniu własnej skuteczności w niełatwym środowisku mieszkańców Ziemi. 

(…) A zatem wylądowałeś, drogi Kosmito. Jeśli kiedykolwiek czułeś się wyobcowany, nierozumiany, jeżeli czułeś, że trudno ci funkcjonować w świecie społecznych norm i wartości, to sprawdź, jak zrobić atut ze swojej wyjątkowości. Tak długo będzie tutaj trudno dopóki nie znajdziesz skutecznych sposobów, które nieoczekiwanie sprawią, że stanie się łatwo.

 (..) Każdy z nas czuł się choćby raz w życiu dziwakiem, cudakiem, odmieńcem, każdy czuł się jak kosmita, przybysz z innej planety, który nie rozumie otaczających go zjawisk. Poczułeś się zdradzony przez najbliższą osobę, oszukany przez wiernego przyjaciela, wyśmiany przez kolegów? Być może ktoś obiecywał ci złote góry, wspaniałe perspektywy, a skończyłeś układając papiery na półkach, kserując kartki lub szorując brudne podłogi. Ktoś deklarował ci miłość i wierność, lecz z równą determinacją cię zdradził.  Jest wiele miejsc i sytuacji, które nas zaskakują, dziwią, ranią. Nie umiemy sobie wówczas radzić tak dobrze, jak byśmy chcieli. Dlatego nie przejmuj się tak bardzo sobą samym, takich jak ty jest wielu. Nie jesteś ani wyjątkowy, ani szczególny, nie przytrafiło ci się nic niecodziennego. Życie na Ziemi takie już jest, czasem wspaniałe a czasem zaskakująco trudne, czasem pełne uniesień, a czasem rozczarowujące.

 

(…) Niektórzy przystosowali się całkiem nieźle do życia na Ziemi, ale pozostała w nich nuta szaleństwa. Na całe szczęście, gdyż Kosmita ma naturalną zdolność do widzenia rzeczywistości z lotu ptaka, którą inni muszą w sobie dopiero rozwinąć lub nigdy nie osiągną takiego poziomu kreatywności. Kosmita ma unikalną zdolność do odrzucania oczywistości, dzięki temu dostrzega rozwiązania i możliwości, które innym nawet nie przychodzą do głowy. 


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

7 komentarzy

 1. Chcę podzielić się z Wami filmem, który jest rzekomo przesłaniem od pozaziemskiej cywilizacji na temat tego, czy chcemy żeby się ujawnili:
  https://www.youtube.com/watch?v=DJ7SEKNVQng

  Życzę Wam wszystkim otwartych umysłów! :D

 2. Ja bym zadał pytanie – Panie Macieju, jak Pan znajduje czas na pisaniu książki za książką. Wyspy szczęśliwe – w trakcie czytania: mała przerwa, bo teściowa porwała i nie chce oddać.

 3. Panie Macieju od razu poczułam w Panu bratnią duszę. My kosmici musimy się trzymać razem ;)

 4. to cos da mnie;)

 5. Super, kolejna książka ! Zapowiada się bardzo interesująco. Bardzo podoba mi się opowiadania metaforami życia ludzi. Panie Macieju skąd pan bierze natchnienie do pisania ?!

 6. Brzmi bardzo intrygujaco…:-)

 7. Dzisiaj dotarł do mnie Coaching Na Szczęśliwych Wyspach a tu niedawno się dowiedziałem że już nowa. Jak Terry Pratchett. Jedna za drugą. Super.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.