Życie na Ziemi poradnik dla kosmitów

Jeśli czujesz się trochę zagubiony, jeśli mówiono ci, że jesteś dziwakiem, że nie pasujesz do innych lub po prostu, że jesteś kosmitą – ta książka może ci pomóc zrozumieć położenie, w jakim się znalazłeś.

A zatem wylądowałeś drogi Kosmito.

W swoim nowym poradniku Maciej Bennewicz zachęca, żeby ze swojej indywidualności zrobić czynnik sukcesu, zbudować swoją enklawę, lub przyłączyć się do już istniejącej, w której twoja wyjątkowość zostanie doceniona.

Uwolnienie się od potrzeby aprobaty i prestiżu otwiera nas na ważne pytania:

Po co, u licha, robię właśnie to ze swoim życiem?

Jaki sens ma moje życie, jeśli sensem już nie jest ciuch z butiku, telewizor, pierwsze miejsce w plebiscycie, kariera, albo uścisk dłoni prezesa?

Indywidualiści mają w sobie innowacyjnego ducha, są niesłychanie kreatywni, najczęściej mają wyostrzoną wrażliwość społeczną i empatię.

Ludzkie, genialne mózgi nie zawsze produkują użyteczne i dobre myśli.  Czasem źródło problemów tkwi właśnie w tym, jak zostały skonfigurowane. Kolejne powtórzenia wzorców, które w danym środowisku uznawane są za naturalne skutkują tym, że pewnego dnia utrwalają się w nas całe zestawy przekonań.

Na co dzień wygrywają ci z nas, którzy mają najlepsze „instrukcje obsługi”.

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.