Zaniemówiacz z palalizatolem

koan

Zaniemówiacz z palalizatolem – koan

Och, wielki kruku i ty jego bracie, okropny psubracie; kojocie; chytry lisie; trefnisiu i kognisie; szachraju prosto z raju; jokerze i złodzieju; łachudro, zdzierco, draniu; wyżęty jak po praniu; królu w tanim przebraniu; szalbierzu i półbogu; błaźnie i żołnierzu, co wrednym słowem plujesz; jadem, żartem, prawdą trujesz; kłamco, oszuście, diable, strachu, Welesie, biesie, Hermesie; króliku, błaźnie w dresie, brachu z piachu, szatanie, lekarzu na żądanie, Anansi, Adonisie, chytry lisie, bracie kognisie...

– Co tam mruczysz pod nosem, syneczku?

– A nic, tak sobie śpiewam, mamusiu.

– O czym śpiewasz, syneczku?

– O tym mamusiu, kim będę, jak będę duży, mamusiu.

– A kim będziesz syneczku? – Ucieszyła się mama.

– A takim skurwisynem, mamusiu, co od czasu do czasu przypier*oli z palalizatola.

– Z paralizatora, dlaczego? – Zdziwiła się mamusia. – I skąd znasz takie brzydkie słowa, syneczku?

– Słowa, to znam takie brzydkie od Dominika, i od Łukasza, i od Marcela, i od wszystkich chłopaków z podwórka. A jak się komuś przypier*oli z palalizatola to on zaniemówia, mamusiu. I stoi, o tak – chłopczyk otworzył usta i zwiesił nieco głowę żeby zademonstrować skutek działania paralizatora. – Bo mu się należało.

– Za co mu się należało? – Zdziwiła się mamusia.

– Bo się mądrzy a głupi jest. To ja go trach i wtedy stoi, o tak. – Chłopiec znów zademonstrował skutek trachnięcia i po chwili dodał: – Jak będę duży to będę Zaniemówiaczem z palalizatolem.

– A skąd znasz tę dziwną piosenkę, syneczku?

– Od takiej jednej wiedźmy, czarownicy, jędzy i szamanki, hetery i złośnicy, sekutnicy i zarazy, jędzy i megiery, raszpli, ciućmy i potwory. Ona mi powiedziała kim będę, mamusiu, jak będę duży.

– O mój boże drogi!

– No właśnie, mamusiu. To samo mi powiedział ta jędza!      


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.