bliskość

koan

Bliskość – koan dla Asi B.

Wtulił się a potem zwinął w kłębek. Znów obrócił się wokół osi. Ciepło. Ciepło i zimno. W grzbiet zimno, w brzuch ciepło. Jak tu się wtulić, gdy w grzbiet przeraźliwie zimno? Żadnego mruczenia. Na takim chłodzie nie da się mruczeć.

Drugie futerko drżące. To z przodu. Od strony brzuszka. Drży bardzo. Temu futerku bardziej zimno. Wtulił się. Przestało drżeć. Siostrzyczka. Chyba bardziej zmarznięta. Jednak żadnego mruczenia. Chwilami, gdy podmuch wiatru jest silniejszy zimno przeszywa. Zimno. Nawet nie czuje głodu. Przeszywający chłód. Dojmujący ból. Już nie może się ruszyć. Chce tylko zasnąć. Nie czuć zimna.

Nagle – mruczenie. Mruczenie ciepłe i otulające. Obecność. Siostrzyczka bardziej zmarznięta od niego poruszyła się. Mama. Matka. Matka wróciła. Mruczy. Jest ciepła. Ogarnęła ich oboje swoim ciałem. Ciepło. Rozkoszne ciepło. Żyją. Ciepłe mleko z piersi. Ciepło. Żyją. Przeżyją tę noc.Matka mruczy, otula ich. Bliskość. Ciepło to bliskość. Życie. Bliskość. Sen. Życie. Matka mruczy.

_________________________________________

NOWOŚĆ!!! KURS ON LINE

Miłość toksyczna, miłość dojrzała

inne koany

starsze koany

________________________________________

zajrzyj na coaching dao


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.