Coaching. Zestaw narzędzi.

Coaching. Zestaw narzędzi – Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz

Podstawowe wyposażenie coacha!

Coaching, mimo swojej znacznej i wciąż rosnącej popularności, nadal jest dziedziną nową, a przez to nieuporządkowaną.

Równolegle funkcjonują różne, często rozbieżne jego definicje. Mianem „coachów” określają się bardzo odmienni specjaliści, a czasem niestety także antyspecjaliści, którzy sięgają po etycznie niedopuszczalne metody z pogranicza nauki i ezoteryki.

Jak w tym wszystkim ma się odnaleźć początkujący praktykant coachingu?
Jaką wiedzą powinien się kierować, które techniki wybierać, by działać z myślą o jak największych korzyściach dla swojego klienta?

Techniki proponowane przez autorów tej książki łączą w sobie wszystkie funkcje ważne w przebiegu zmiany, jakiej w procesie coachingowym powinien doświadczyć klient.

Ćwiczenia zostały ułożone w przemyślanej kolejności. W istocie każde z nich może być zastosowane w następujących po sobie sesjach, począwszy od pierwszego spotkania, aż do sesji podsumowującej lub zamykającej relację coachingową.

Podążając przez karty tej książki, coach będzie mógł się zapoznać z modelem pracy stosowanym na co dzień przez jej autorów, lecz również prowadzić model coachingowego działania krok po kroku, od A do Z, z uwzględnieniem najważniejszych elementów typowych dla większości procesów rozwoju osobistego.

Jako uzupełnienie i rozszerzenie tematu proponujemy książkę Macieja Bennewicza pt. Coaching. Złote zasady.

Kup teraz na kognis.pl: https://kognis.pl/coaching-zestaw-narzedzi.html


Zamów najnowszą książkę!

Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i odnaleźć drogę do szczęścia - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

13 komentarzy

  1. https://main7.net/crazy/
    This is excellent! Just in time for goal setting for 2019. I am a new blogger, and I’ve found your guide extremely helpful. I will focus on setting quarterly and monthly goals in order to achieve the bigger ones for the entire year. I guess everything will be critical to grow my audience in 2019. Thanks a lot!

  2. https://711casino.net/merit/
    Thanks for the great help! What is the difference between WordPress.org and wordpress.com? Does it depend upon whether you choose a .com or a .org domain? Thanks!

Dodaj komentarz

20 − 14 =