Epidemia

Kot Lucjan i kobieta Cecylia

Epidemia

Z cyklu Kot Lucjan i kobieta Cecylia

opowieść TRZYNASTA

– Czym żyje Internet? Że jakiś jutuber albo inny podkaster albo niedorobiony polityk, niby anarchista, naćpany aktor, jakiś średnio udany śpiewak albo dęty reżyser okazali się szmatami. „Szmatą” można mówić, ale już nie, że kurwą, bo to obraża pracownice seksualne, kobiety w ogóle i feministki w szczególe.

– No racja – przytaknęła Cecylia. – Kobiety utożsamia się z seksem, a seks z czymś złym. To wstrętne jest, seksistowskie i patriarchalne. Zgadzam się. – Dodała i uniosła wysoko głowę.

– Tymczasem, jak zwykle u was, ludzi to jest z boku problemu. Ludzie dywagują na temat sprzedajności sprzedawczyka, prześcigają się w obelgach i wreszcie debatują, czy żeńskie formy bluzgów są zgodne z trendem mainstreamowym i tym samym przechodzą do porządku dziennego nad faktem, że ta cała, wasza demokracja parlamentarna, medialna, wolność słowa i tak dalej to fikołek.

– Fikołek? – Zdziwiła się.

– Fikołek, chucpa, bezczelność, jazda, tupeciarstwo, groteska, karykatura, klaunada albo… poważna choroba progresywna prowadząca do katastrofy, czyli jeszcze poważniejszego skutku, czyli masowej śmierci. Zobacz Cecylio, ja tam waszymi, ludzkimi sprawami niezbyt się interesuję, ale dajmy na to u dzikich, stadnych kotów rzecz byłaby niemożliwa, żeby kot upośledzony na umyśle mógł zostać posłem na sejm, kocica chora psychicznie sędzią trybunału, kocur pozbawiony cienia moralności prezesem publicznej spółki, radia albo telewizji, kot psychopata stróżem sprawiedliwości, a wyliniały, wykastrowany, osamotniony kocur, który ledwie łazi – samcem alfa. Kot, dajmy na to gepard, na czele stada musi być skuteczny. Oszaleliście albo choroba jest bardziej zaawansowana i to jest prawdziwa epidemia w tym przedziwnym kraju na Odrą i Wisłą. – Ziewnął i położył się na boku.

– Epidemia czego? –  Spytał Cecylia.

– Epidemia…yyy – ziewnął raz jeszcze i zasnął.

Tymczasem Cecylia niezrozumiała ostatniego słowa jakie wypowiedział kot Lucjan ziewając i długo nie mogła zasnąć.  


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.