JĘZYK ZMIANY

21 Języków. Zuzanna rozmawia o nieuniknioności zmiany

JĘZYK ZMIANY

21 Języków. Zuzanna rozmawia o nieuniknioności zmiany

– A właściwie, w ogóle, to dlaczego się zmieniamy? – Monika wpatrywała się w napisy końcowe filmu.

– Łaski nie robisz – zaśmiała się Zuzanna. – Jeśli nie zmienisz się z własnej woli, to życie i tak cię dorwie.

– Dorwie? – Zdziwiła się Monika.

Auto Naprawa, Warsztat, Tarcza Hamulcowa, Hamulec

– Na przykład: jeśli nie nauczysz się robić zakupów w Internecie, to za chwilę w ogóle ich nie zrobisz. Jeśli nie nauczysz się jeździć po mieście na rowerze, to niedługo nigdzie nie dotrzesz, bo wjazd to centrum samochodem będzie koszmarnie drogi lub w ogóle zakazany. Jeśli nie zmienisz diety – czekają cię poważne choroby. Jeśli nie wyleczysz zębów – czeka cię zgorzel. Jeśli nie opanujesz pracy zdalnej – czekają cię kłopoty z pracą. Jeśli nie zmienisz klocków hamulcowych zniszczysz tarcze. Mogę takich „jeśli” wymienić jeszcze ze sto.

– No ale ludzie nie chcą się zmieniać. Patrz co się dzieje naokoło. Zakazy, restrykcyjne przepisy, drożyzna, upadki firm po lockdawnie, cnoty niewieście, a poparcie dla konserwatystów nie spada.

– Tym gorzej dla konserwatystów. Spójrz na burze. – Zuzanna zamknęła balkon uprzednio sprawdziwszy pogodę. – Wiotkie drzewa wiatr zgina a sztywne łamie. Sosny wyrywa z korzeniami, bo sosny mają płytkie korzenie.

– Płytkie korzenie? – Monika zmarszczyła czoło.

– No metafora taka. Nie wiesz co to płytkie korzenie?


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.