Po właściwej stronie

Kot Lucjan i kobieta Cecylia

Po właściwej stronie

Z cyklu Kot Lucjan i kobieta Cecylia

opowieść DWUDZIESTA CZWARTA

– „Stań po właściwej stronie.” – Przeczytała. – „Nawet jeśli to oznacza, że będziesz stała sama”. A skąd mam wiedzieć, która strona jest właściwa, albo czy stojąc sama po prostu się nie wydurniam lub nie jestem zwyczajną egoistką? Co o tym sądzisz Lucjuszu?

– Jedyna „właściwa” strona to twoja strona. W życiu liczy się tylko życie i nic innego. – Kot Lucjusz odpowiedział wykonując typową dla siebie rundę wokół pokoju.

– Ale to egoizm, a nawet oportunizm. Każdy szubrawiec tak może powiedzieć. – Obruszyła się.

– Powiedz to wiejskiemu kotu, który musi przeżyć albo dzikiemu burasowi na działkach w zimie albo żeby to dobitniej wyrazić – powiedz to dziecku w zbombardowanej Ukrainie albo matce w głodującej Erytrei albo koczującym na granicy uchodźcom. Szubrawiec broni swego interesu, a prawdziwy człowiek broni życie. – Rzekł kot Lucjan.

 


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.