Próba

Kot Remigiusz i kobieta Leokadia

Próba

Kot Remigiusz i kobieta Leokadia

***

– Oczywiście, że są tu od dawna. – Rzekł kot Remigiusz.

– I ty o tym wiesz kocie? Skąd? Nie mów mi, że wy koty macie jakieś tajne połączenie z kosmitami, czy coś w tym rodzaju. – Stwierdziła Leokadia. – Bo gadający kot i kosmici to dla mnie za wiele jak na kilka tygodni lata.

Karykatura, Obraz, Fantazja, Kreatywność

– Są tutaj, to fakt, ale nie mogą ingerować, gdyż spieprzyliby ewolucję. – Kot wyciągnął się na fotelu i perorował dalej. – Cywilizacja rozumnego gatunku, taka jak wasza, która potrafi spalić las i posadzić w jego miejscu pietruszkę i mak – albo musi wejść na wyższy szczebel rozwoju, nauczyć się poszanowanie innych gatunków, wyeliminować agresję z życia społecznego i tego typu rzeczy – albo musi się samounicestwić. Nie wejdziecie na wyższy szczebel, dopóki nie zrozumie mechanizmu tej destrukcyjnej siły, która niszczy terytoria na których żyjecie i w końcu was samych.

– Więc to rodzaj przestrogi? – Zastanowiła się Leokadia.

– Raczej próba. – Rzekł kot.  


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.