Światy

Kot Lucjan i kobieta Cecylia

Światy

Z cyklu Kot Lucjan i kobieta Cecylia

opowieść DWUDZIESTA TRZECIA

– A jaką radę masz dla mnie dzisiaj, kocie? – Spytał Cecylia.

– Wyśpij się a nawet wysypiaj i nie tylko dlatego, żeby ci się wydzieliły te wszystkie hormony wzrostu i inne, żeby zregenerowały tkanki i poukładał mózg jak należy. Najważniejsze we śnie jest to, że tam jest brama, a nawet wiele bram do alternatywnych światów. Możesz żyć wieloma tożsamościami, a nie tylko jedną.

– Ach, sny, mówisz o snach. Sny są takie dziwne. – Stwierdziła.

– Mówię o alternatywnym życiu o bramie do przejścia, o innych światach. – Stwierdził kot.

– Bajki, kocie, bajki mi opowiadasz, przecież to wierutne bzdury. Bramy, przejścia, inne światy…jak zwykle masz głupkowaty nastrój pod wieczór. Naoglądałeś się tych, modnych ostatnio, futurystycznych filmów.

– No i sama widzisz, nie można z tobą rozmawiać poważnie, bo nie odróżniasz fikcji od faktów, żartu od prawdy. – Kot obrócił się przez lewe ramię i polizał grzbiet.

– A ty rozróżniasz? – Zaśmiała się.

– Owszem, to proste, od dawna przecież ci tłumaczą. Nie ma żadnej różnicy. W chwili, kiedy to zrozumiesz twoje życie naprawdę się odmieni, przekonasz się. – Kot uniósł łebek, gwałtownie go opuścił na poduszkę i zasnął.    

 


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.