Tao i samoświadomość uwolniona

Tao i samoświadomość uwolniona – Maciej Bennewicz

Idea Tao (lub Dao) wydaje się trudna, gdyż jest nieznana. Tymczasem zasady Tao oparte są na prostocie. Podobnie rzecz się ma z pojęciem samoświadomości. Niemal codziennie używamy stwierdzeń: uświadom sobie, zrozum, uprzytomnij sobie, odkryj, poczuj, poznaj – mając na myśli właśnie świadomość.

Niestety mamy skłonność do utrudniania sobie życia. Gotujemy skomplikowane potrawy, stosujemy zawiłe prawo, uczymy się trudnych teorii. Nawykowo kontrolujemy otoczenie, wywieramy wpływ, rywalizujemy. Działamy w przekonaniu, że tylko w taki sposób można coś sprzedać, polepszyć jakość życia, odnieść sukces.

Tymczasem nie dostrzegamy, że im więcej presji, tym więcej wysiłku, im więcej kontroli, tym mocniej sprawy wymykają się nam z rąk, im więcej rywalizacji, tym większe wypalenie. Polskie tło kulturowe i społeczne – w którym przecież żyjemy – nierzadko utrudnia codzienne funkcjonowanie, gdyż skrywa wzorce przemocy i uległości. Nieufność miesza się z wycofaniem. Demony przeszłości ujawniają się w naszym codziennym działaniu.

Tao – jako remedium przedstawione w książce – uwalnia. Przynosi równowagę. Zaprasza nas do prostych i skutecznych rozwiązań. Lekkość, umiar i równowaga sprawiają, że małe zmiany przynoszą wielkie efekty. Jak tego dokonać? Warto zacząć od zmiany starych nawyków i wzorców, które ograniczają i komplikują codzienne życie. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi Tao.

Warto dokonać zmiany odpowiadając sobie na pytania:

  • Jak uzyskać równowagę?
  • Jak pozbyć się poczucia winy?
  • Jak małe decyzje zmieniają się w wielkie sukcesy?
  • Jak samoświadomość pomaga w realizacji życiowych celów?

Publikacja pomoże Ci odnaleźć odpowiedzi na te pytania.

ISBN: 978-83-945400-2-9

Ilość stron: 398

Format: 170x220mm

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Kup teraz na kognis.pl: https://kognis.pl/tao-i-samoswiadomosc-uwolniona.html


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.

Dodaj komentarz

trzynaście − pięć =