Zuanna nie musi nikomu niczego udowadniać

21. Zuzanna spotyka siebie samą

Zuanna nie musi nikomu niczego udowadniać

21. Zuzanna spotyka siebie samą

– Nie obchodzi mnie, że mnie nie rozumiesz – Zuzanna rozłączyła rozmowę i odłożyła telefon. Była spokojna. Weszła do kuchni i zaparzyła herbatę.

­– Rzeczywiście cię nie obchodzi? – Spytała Monika i po chwili dodała. – Przecież jesteś menadżerką, szkoloną lisicą. Powinno cię obchodzić. Czytasz te wszystkie mądre książki o komunikacji i rozwoju międzyludzkim. Nawet jeśli to był twój były Zygmuś, to też powinno cię obchodzić. No wiesz…relacja, dzieci, przed tobą rozwód…

– A jednak mnie nie obchodzi. Przez całe życie starałam się być zrozumiana, zaakceptowana, zaaprobowana. Owszem w pracy staram się śledzić ścieżkę mojego komunikatu, jak mnie uczono. Dopytywać, dawać feedback ale nawet tam, koniec końców, oczekuję żeby ktoś włożył wysiłek w zrozumienie, czy to mój szef, czy to podwładny. Żeby pomyślał, połączył kropki, zastanowił się, wyciągnął wnioski, zamiast oceniać, paplać i ślizgać po powierzchni. Jestem już duża – zaśmiała się. – Nie muszę już nikomu niczego udowadniać.    


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.