Senność

Brak komentarzy »
mgła i sen

mgła i sen

Nie lubiła senności. Senność za kierownicą, w pracy, nad książka, przy komputerze, w czasie rodzinnej kolacji, po obiedzie z przyjaciółmi, na filmie, w czasie zebrania, w autobusie i w kościele. Ciężkie powieki i jeszcze cięższy umysł, który pragnął się wyłączyć, przestawał reagować, zastygał. Sprawiał jej ból, choć przecież mózg nie boli. 

Komputer

Komentarzy: 5 »
pęknięta matryca

pęknięta matryca

Kupił nowy komputer. Długo decydował się jaki model kupić. Konsultował się u kolegów, sprawdzał w Internecie, chodził do specjalistycznych sklepów. Porównywał opcje i ceny. W końcu, po kilku tygodniach analiz, porównań i prób podjął decyzję i wybrał model, który wydawał się optymalny, niezbyt drogi, dostatecznie szybki.

Lekcje

Komentarzy: 3 »
nieodrobione lekcje

nieodrobione lekcje

Zastanawiał się jak wiele jeszcze razy powtórzy tę lekcję? Dlaczego nazywał to lekcją? Najwyraźniej czegoś go to uczyło. Im częściej jednak zastanawiał się nad nauką, która z tego płynęła, tym mniej rozumiał. Zadziwiające. Dlatego poszedł po poradę.

Nic

1 komentarz »
korzyści

korzyści

– Nic z tego nie rozumiem. Zbyt skomplikowane – stwierdził patrząc trochę z ukosa.

Przyjaciółka

Komentarzy: 4 »
myśli

myśli

Kilka myśli i znowu czuła się winna. Powinna była grzecznie odpowiedzieć lecz zamiast tego podniosła głos i powiedziała oskarżycielskim tonem, że sobie nie życzy.

Sadhu

Komentarzy: 5 »
sadhu

sadhu

Sadhu, święty wędrowiec usiadł w pyle drogi. Ciało miał pomalowane w kolory swego boga. Jakże inaczej mógłby się do niego zbliżyć, jakże inaczej z nim połączyć. Nabrał w garść trochę ziemi i posypał głowę. Niech bóg nadejdzie. Niech nadejdzie oświecenie.

Błotnik

Komentarzy: 9 »
błotnik

błotnik

- Gdy prostujesz blachę na szarp ani nie naciskaj – powiedział majster.

- To jak mam odgiąć rozwalony błotnik? – zdziwił się uczeń.

Zima

Komentarzy: 4 »
maj

maj

Szare dni. Była energiczną, piękną trzydziestolatką. Tęskniła do jasnych, słonecznych poranków, świergotu ptaków, zapachu trawy, pąków, które zmieniają się w zielone liście. Nie lubiła zimy i zimna.

Pies

Komentarzy: 3 »
wolny pies

wolny pies

Pies choć był wilkiem, którego człowiek upokorzył i narzucił mu swą władzę nie zatracił radości życia.

Mgła

Komentarzy: 10 »
mgła

mgła

We mgle, ludzie na drodze są tylko cieniami.