Prezent urodzinowy

1 komentarz »
images

megane

Dwudzieste pierwsze urodziny to już wiek poważny, nie to co osiemnastka. Na osiemnastkę nie tylko zasponsorował imprezę z wynajętym zespołem reagge, salą na sto pięćdziesiąt osób i białym hamerem do przywożenia vipów, ale jego pierworodny dostał w prezencie stjuningowaną na zamówienie toyotę – cud. Teraz też kupił synowi samochód, nie byle jaką furę ale megane RS. 273 konie mocy, moment obrotowy 360 przy 3000 obrotach na minutę! Rakieta! Przy niewielkiej budzie stosunek mocy do masy tworzy znakomite osiągi. Seryjnie produkowany ale praktycznie na zmówienie! Sportowy design! Kubełkowe fotele, felgi dwudziestki, niskoprofilowe opony. Poniżej sześciu sekund do setki. Używany ale z małym przebiegiem. Jakiś gość pilnie potrzebował pieniędzy a taki samochód w dobrym stanie to przecież nie lada gratka. Ponadto sprzedający dał dobrą cenę praktycznie be targowania się.

Rower

Komentarzy: 2 »
rower i kask

rower i kask

Zamknął salę gimnastyczną na klucz. Do drzwi przykleił kartkę, drugą identyczną miał zamiar umieścić w gablocie na piętrze, tuż przy wejściu. Na kartkach widniał następujący tekst:

List

Komentarzy: 4 »
jad

jad

Otworzył list. Pocztą od dawna zwykły przychodzić już tylko rachunki, wyciągi, faktury i temu podobne formalne pisma a tu niespodzianka. Odręczne pismo. List w starym stylu. Założył okulary, zaczął czytać.

Druga rozmowa o iluzji

Komentarzy: 3 »
iluzje 2

iluzje 2

– Mistrzu jeśli świat jest iluzją, to również ja jestem iluzją?

– To prawda, mój uczniu – odpowiedział mistrz.

Rozmowa o iluzji

Komentarzy: 3 »
IMG_0527

iluzja

- Jeśli to, co biorę za rzeczywistość, to skutek połączeń neuronalnych w moim mózgu, to czym jest rzeczywistość, mistrzu?

- Iluzją – odpowiedział mistrz.

Przerażające…Głowa do wynajęcia…kot

1 komentarz »
głowa do wynajęcia

głowa do wynajęcia

Z dumą przedstawiam projekt nowej okładki (autorstwa Grzegorza Sędkowskiego) i  jeszcze jeden fragment zbliżającego się wydania drugiej części Przerażających fragment o kocie i nie tylko:

Przerażające…Głowa do wynajęcia

Komentarzy: 2 »
kot z mojej powieści

kot z mojej powieści

Takie oto rozważania snuje jedna z moich postaci, w drugiej części „Przerażających oddziaływań na odległość”, pt. „Głowa do wynajęcia” jeszcze tej wiosny zostanie wydana :) poniżej fragment :)

Przerażające oddziaływania na odległość 3.

Komentarzy: 6 »
mistrz

mistrz

Oczywiście inspirującą postacią dla mojej prozy jest niedawno zmarły sir Terry Pratchett i jego literatura, zwłaszcza świat dysku. Piszę oczywiście, gdyż wiele razy cytowałem jego teksty i o samym Pratchett’cie pisywałem. Ci, którzy znają jego styl wiedzą, że nie o tzw. fantazy w nim chodzi lecz raczej o satyrę, ironiczny obraz współczesnej rzeczywistości. Wszystko jest w tej pratchettowskiej opowieści wyolbrzymione i dosadne, pomieszane i wysycone do granic.

Przerażające oddziaływania na odległość. 2

Komentarzy: 4 »
IMG_0162

bozony, lepiony, kwarki, cuda…

Jednym z ostatnich wielkich odkryć fizyków było eksperymentalne potwierdzenie istnienia bozonu Higgsa w mega akceleratorze CERN pod Genewą. Wielki Zderzacz Hadronów, gdyż tak nazywa się to urządzenie, 4 lipca 2012 umożliwił ogłoszenie wyników, które potwierdzano następnie przez kolejny rok zanim zderzacz padł. Całe szczęście znów działa i lada dzień może przyczynić się do ogłoszenia kolejnej rewolucji.

Przerażające oddziaływania na odległość

Komentarzy: 3 »
IMG_0016

przerażające oddziaływania…

Przerażające oddziaływania na odległość, to fragment wypowiedzi Alberta Einsteina, genialnego XX wiecznego naukowca, który zrewolucjonizował fizykę newtonowską. W niektórych tłumaczeniach zamiast słowa przerażające pojawia się słowo: upiorne, potworne a nawet makabryczne. Cóż tak strasznego miał na myśli Einstein?