A

A – koan

Kiedy Mar Ja Jo La doświadczyła zmiany wraz z nią przyszło uproszczenie i odpuszczenie. Najpierw uprościła swoje imię. Skreśliła Mar i została Ja Jo La. Skreśliła La i zostało Ja Jo. Skreśliła więc Jo i zostało samo Ja.

Ja też jej nie pasowało. Było zbyt oczywiste. Skreśliła więc J i zostało a.

– Od dziś będę miała na imię A. A to dobre imię. Doskonale oddaje moją przemianę – pomyślała.

Zanim skończył się dzień uprościła niemal wszystko. Jedzenie, rozmowy przez telefon, zawartość smartfonu, ubiór, makijaż. Kąpiel zredukowała do prysznica a w przypadku telewizora po prosu wyciągnęła wtyczkę z gniazdka.

A potem, gdy nastała noc odpuściła sobie i innym. Najpierw odpuściła sobie, odpuszczając sobie puściła wszystko co trzymała i co starała się tak usilnie kontrolować.

A gdy odpuszczenie sobie stało się faktem, ulgą, błogością – wszystko inne puściło samo przez się. I nagle w jednej chwili A poczuła się wolna.

_______________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.