autor

Autor – koan

–  Kiedyś napisałem na końcu pewnej książki: Żyj, oddychaj! Ktoś w komentarzu, do jakiejś recenzji napisał, że to idiotyczna porada, gdyż życie, a tym bardziej oddychanie są naturalne, w dodatku bezrefleksyjne – autor zaśmiał się i pogładził się po głowie jakby zamierzał zrzucić niewidzialny śnieg z włosów.

– Na fakt – zastanowił się dziennikarz – życie, a tym bardziej oddychanie są naturalne i w dodatku bezrefleksyjne, no fakt. Porada dość dziwna.

– Owszem – uśmiechnął się autor – można rzec, że nawet kompletnie szokująca albo nawet idiotyczna dla bezrefleksyjnych osób.

– A co tu poddawać refleksji? – zdziwił się dziennikarz. – Żyje się i już, oddycha i już. Nie ma się nad czym zastanawiać a co dopiero doradzać.  

____________________________

inne koany

____________________________

zapraszamy na nasze szkolenia


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.