Bajka o przebranym wilku

Bajki kota Ludwika

Bajka o przebranym wilku

Bajki kota Ludwika

***

– Babciu, babciu czemu masz takie wielkie uszy? – Spytała wnuczka (ale to nie była babcia tylko przebrany wilk) – stwierdził kot Ludwik.

– No przecież wiem, to stara, znana bajka. – Odpowiedział Janusz.

Wilk, Zło, Koszmar, Czerwony Kapturek, Rysunek, Bajka

– Dlatego, żeby dokładniej słyszeć wszystkie wiadomości w program informacyjnych – Odpowiedział wilk przebrany za babcię. – Kontynuował kot niewzruszenie.

– Babciu, babciu a czemu masz takie wielkie oczy? – Spytała wnuczka a wilk przebrany za babcię odpowiedział:

– Ze zdziwienia. Jak się naoglądam telewizji to aż mi oczy z orbit wychodzą. – Odpowiedziała babcia, to znaczy wilk przebrany za babcię.

– Babciu, babciu a czemu masz takie wielkie zęby i pazury i w ogóle wydajesz się groźna? – Spytała wnuczka.

– Bo gdybym był babcią – odpowiedział wilk – to byłbym starą, zgorzkniałą jędzą, która karmi się sensacjami, wierzy we wszystko co jej powiedzą i nienawidzi wszystkiego, czego nie rozumie, ale jestem wilkiem, drapieżnikiem i ostrość to moja natura.

– To, dlaczego przebrałeś się za babcię? – Spytała wnuczka.

– Z prostej przyczyny, jeśli babcie dają się zrobić na numer z wnuczkiem to pomyślałem, że wnuczka da się zrobić na numer z babcią. I miałem rację. – Wtedy wilk skoczył i pożarł wnuczkę w całości. – Stwierdził kot Ludwik i po chwili dodał:

Czerwony Kapturek, Wilk, Bajka, Zima, Śnieg, Dom

– Policja bezskutecznie poszukuje sprawcy. Długie włosy, wysunięta szczęka, nosi odblaskowe okulary dlatego może się wydawać, że mu ślepia świecą. W kontakcie miły, głos zachrypnięty. Czasem w nocy wyje. Zaprzyjaźniania się z młodymi dziewczętami w celach przestępczych. Osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego lub mają na jego temat jakieś informacje, proszone są o kontakt z posterunkiem policji w miejscowości Wilczy Ogon, w godzinach urzędowania posterunku. Podpisano starszy aspirant Wilczyński.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.