biust

Biust – koan

– I co tam ciekawego? – Mistrz oderwał wzrok od książki i przyjrzał się swemu uczniowi, który przeglądał coś na tablecie i co chwila chichotał.

–  Mary Ann York, znana aktorka, powiększyła sobie biust ale piersi okazały różnej wielkości więc zaskarżyła lekarza –  młody uczeń znów zachichotał nieco zakłopotany przekazaną informacją.

– Coś jeszcze ciekawego? –  spytał mistrz.

–  Monique Sorella, znana piosenkarka pokazała się ze swoim nowym partnerem na premierze filmu. Jej partner przyszedł.. w sukience a ona w garniturze – znowu zachichotał ocierając łzę.

– Coś jeszcze ciekawego? –  mistrz znów zapytał.

– Dom rodzinny znanego polityka był wynajmowany na dom publiczny a syn znanej polityk przestał być księdzem, gdyż jego koleżanka z liceum zaszła z nim w ciążę.

WIĘCEJ INFO

Uczeń widząc skinienie głowy mistrza i jego aprobatę  czytał dalej:

– Pewien listonosz jest tak podobny do serialowego aktora Anthonego Lee Cupera, że bywa zaczepiany na ulicy z prośbą o autograf. Japońscy rybacy mordują delfiny w czasie połowów tuńczyka. W Polsce o tysiące procent przekraczane są normy zatrucia powietrza. Piosenkarka Lady Dee nagrała nową płytę jako podkład miksując odgłosy szczekania jej ulubionych psów rasy Chihuahua. Lasy Indonezji płoną, to kolejna katastrofa ekologiczna w tym roku.

 – Teraz ja będę czytał, mój drogi – mistrz przerwał uczniowi. – Popularny prezenter telewizyjny John Retton ożenił się po raz szósty, tym razem z modelką o 35 lat od siebie młodszą. Co ciekawe, para wzięła ślub na dryfującej górze śmieci na Atlantyku, chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko produkcji plastiku. Aktor Louis Johnson junior na znak protestu przeciwko dyskryminacji mniejszości narodowych oddał mocz na przyznaną mu nagrodę filmowców za rolę drugoplanową. Lasy Indonezji wciąż płoną. Rząd odmówił przyjęcia pomocy międzynarodowej uznając to za wtrącanie się w sprawy wewnętrzne kraju. Para muzyków, tworząca niegdyś kultowy zespół Sweet Zombies, postanowiła nie wychodzić przez 7 dni z podgrzewanego basenu na 137 piętrze wieżowca w Dubaju. Eksperyment wodny, jak go nazwali, traktują jako ponowne narodziny. Do Oceanu Arktycznego spadł bombowiec rosyjski z pełnym uzbrojeniem nuklearnym. Trwa akcja poszukiwawcza. Nie żyje znany komik portugalski, który zasłynął sceną filmową, w której zjada najdłuższa bagietkę upieczoną kiedykolwiek w Europie. W ZOO w Berlinie uśpiono ostatniego przedstawiciela gatunku bawołów stepowych. Gatunek ten uznaje się za wymarły.

Nagle przerwał mu uczeń.

– Mistrzu ale przecież ty nie masz żadnego tabletu ani smartfona przed sobą! Ty nic nie czytasz, ty wszystko zmyślasz!

– A co za różnica? – odpowiedział Kan lu i spokojnie wrócił do czytania książki.

__________________________________

NAPISZ DO NAS, ZADZWOŃ

Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.