Fizelina

Kot Remigiusz i kobieta Leokadia

Fizelina

Kot Remigiusz i kobieta Leokadia

***

– Bo ludzie, rzecz jasna niektórzy, moim zdaniem oczywiście – rzekł kot Remigiusz – mają w głowach swego rodzaju zapadkę. To chyba efekt ewolucji. I gdy ta zapadka zaklikuje są w stanie uzasadnić sobie wszystko, dosłownie wszystko.  To się nazywa racjonalizacja. Przemoc, brak empatii, wyzysk, przekupstwo – na wszystko znajdą  usprawiedliwienie. Nie ma granic. Przekręt na lipnych maseczkach, fałszywe respiratory, nepotyzm, nagła niechęć wobec emigrantów, ale przede wszystkim własne grzechy i grzeszki.

Sztuka, Sztuki Piękne, Portret, Emocjonalny, Depresja

– Pojęcie grzechu jest fałszywe, kocie – Leokadia oderwała wzrok od książki – to pojęcie kulturowe, stosunkowe młode i w zasadzie ograniczone do kręgu zachodniej cywilizacji.

Spowiedź, Proboszcz, Jesteś, Grzech, Obraz

– No – przytaknął kot Remigiusz – absolutnie się zgadzam. W dodatku ci, którzy mają tę zapadkę, ten rodzaj etycznego znieczulenia, są ponoć bliżej naturalnego instynktu zwierząt, ale mylą się. My, koty – na przykład – nie handlujemy bronią ani maseczkami ze zwykłej fizeliny podrabiając atesty.       


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.