Język dziecka (w dorosłym)

21 spotkań. Zuzanna szuka dziecka w sobie

Język dziecka (w dorosłym)

21 spotkań. Zuzanna szuka dziecka w sobie

Jako dziecko miałam wiele ulubionych zabaw – pomyślała Zuzanna. – Bardziej lubiłam zabawy niż zabawki. Szycie ubranek dla lalek lubiłam najbardziej. Ale był też wycinaki. Mapy marzeń. I zabawy z dzieciakami. Różne warianty podchodów i zwykłe skakanie przez gumę. Zręczność. Zręczność i wiecznie brudne rajtuzy.

Dlaczego matka z uporem zakładała mi te białe, grube rajtuzy, których potem nie można było doprać? Przecież były już leginsy?

Dziecko, Kolorów, Nepal, Indie, Palec, Tradycja, Celne

Jeśli dzieciństwo tak bardzo wpływa na nasze życie, jeśli kształtuje nasze postawy, pragnienia i lęki – to, ile zostało we mnie – z tamtej dziewczynki? W które z dziecięcych zabaw wciąż potrafię się bawić? Ile zabaw pamiętam? Czy ja się w ogóle umiem się bawić tak jak kiedyś, tak jak wtedy, gdy miałam sześć, osiem, dwanaście lat? Co we mnie zostało z tamtej dziewczynki?

Dzieci, Rodzeństwo, Szczęśliwy, Ukryj, Grać, Zabawa

– Monika, Monika! – Odezwała się dość głośno, tak żeby było ją słychać w drugim pokoju. – O co spytałabyś siebie małą, powiedzmy siedmioletnią?

Po chwili Monika wyjrzała zza futryny i odpowiedziała:

– Spytałabym, czy jestem fajną osobą czy może, nie daj boże, już bumerką, dziadówą jakąś, z którą nie da się pogadać? – Zaśmiała się.

–  A ty, Zuza, o co byś spytała?

– Czy nauczy mnie jakieś superowskiej, nowej zabawy?  


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.