jesteś jak kaktus?

Kaktus – koan

Co wiem o kaktusach?

Kaktus ma grubą skórę. Grubą skórę i kolce. Kolce? W zależności od gatunku są to ostre, mocne igły jak szpikulce lub cieniutkie, kłujące nitki, które podstępnie wbijają się w naskórek by przez długie godziny boleśnie uwierać. 

Kaktus ma płytkie korzenie. Jednakże czepia się każdego podłoża. Gromadzi wodę, lecz gdy jest jej za dużo w otoczeniu – gnije. Z kaktusa można robić mnóstwo rzeczy od paszy po alkohol.

Kaktusy zakwitają rzadko. Niektóre tylko raz w życiu lub raz do roku. Miewają przepiękne, zaskakujące kwiaty, które wyglądają jakby pochodziły od innej rośliny. Przyczepione do gładkiej powierzchni sterczą dumnie.

Kaktusem najlepiej w ogóle się nie zajmować, jeśli nie znasz się na kaktusach. Albo go przemoczysz albo przesuszysz, albo przenawozisz albo jego podłoże stanie się tak jałowe, że kaktus uschnie. Do kaktusów, choć z pozoru są mało wymagające, trzeba mieć dobrą rękę  

Jesteś jak kaktus?

Na co potrzebujesz uważać aby spokojnie rosnąć?

_____________________________________________________________________

CERTYFIKOWANY MENTOR KOGNITYWNY

_____________________________________________________________________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.