kartka

Kartka – koan

– A zatem, czy dobrze zrozumiałem drogi gościu – mistrz Kan lu poruszył się na krześle – planujesz swoją przyszłość, martwisz się o dzień jutrzejszy, spłacasz kredyty, ciężko pracujesz na eksponowanym stanowisku i to kosztuje cię dużo stresu, a chciałbyś zaznać równowagi?

UNIKALNY KURS, NAPISZ, ZADZWOŃ DO NAS

– Jest dokładnie tak jak mówisz, czcigodny mistrzu. Każdy dzień to walka. Potrzebuję spokoju, nauczycielu. Nawet teraz, aby ciebie odwiedzić, wziąłem tylko dwa dni urlopu i lękam się, że mam zbyt słaby zasięg a przecież mogą mnie potrzebować, ktoś wyśle mail z zapytaniem, potrzebne będą jakieś informacje, zadzwoni ważny kontrahent…i nie będzie ze mną kontaktu.

– A zatem potrzebujesz także spokoju? – Spytał Kan lu.

– Spokoju chyba najbardziej, czcigodny mistrzu –  odpowiedział gość.  

– Spójrz – mistrz Kan lu wyjął z notesu czystą, białą kartkę. Jej brzeg przytknął do płonącej świecy. W oka mgnieniu zajęła się ogniem. Płonący skrawek rzucił w stronę gościa. – Zrób z niej na powrót białą, czystą kartkę. Oto twoje zadanie na dziś wieczór. Najszybsza droga do spokoju.

_____________________

Zdzwoń, napisz, dowiedz się więcej

_____________________________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.