Małpa - kłamca

Sentencje kota Ludwika wypowiedziane do niejakiego Janusza, mieszkańca wsi Rumianówka Anno Domini 2021

Małpa – kłamca

Sentencje kota Ludwika wypowiedziane do niejakiego Janusza, mieszkańca wsi Rumianówka Anno Domini 2021

***

– Niezbyt ufam ludziom – rzekł kot Ludwik. – Nic dziwnego. Jestem kotem i różne mnie spotkały sytuacje z udziałem ludzi. Teraz, u ciebie nie mam najgorzej, nie to, co moi bracia i siostry na wolności. Każdy dzień dla nich to próba przetrwania. Ale ty, no cóż, ty możesz ludziom zaufać, wszak są twego gatunku. Tak się nie patrz. Przynajmniej spróbuj, ale nie traktuj ich obietnic zbyt serio. Twoi pobratymcy rzucają słowa na wiatr. To wasza ludzka cecha. Obietnice. Obietnice bez pokrycia. Obietnice bez pokrycia, czyli kłamstwa. Ani koty, ani konie, ani psy, ani krowy – z tego co wiem, nie kłamią. Nauczyliście się tego od szympansów. A może one od was? Ale przemoc, bezmyślna przemoc, okrucieństwo, to już tylko wy, ludzie.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.