maskotka

Maskotka – koan

Mar Ja Jo La w złym humorze, pewnie z powodu myśli, które od rana nie dawały jej spokoju:

W pewnej prowincji w Chinach ludzie hodują koty aby je potem zabić. W chwili śmierci są stosunkowo młode. Mięso z zabitych kociąt podaje się nowym kotom a ze skórek robi się maskotki w kształcie kotów. Skórki są specjalnie wyprawiane oraz impregnowane.

Ze skórek kociąt robi się sztuczne koty wypchane trocinami. Zabawki trafiają głównie na eksport do USA. Tam maskotki z prawdziwej kociej sierści kupowane są najchętniej. Gwarantowany atest antyalergiczny, gdyż sierść pozbawiona życia – jest martwa. Śmieć przecież nie może zaszkodzić amerykańskim dzieciom z bogatych domów.

Czasem jednak zdarzają się reklamacje. Zabawka uczula.

Wszelako firma rozprowadzjąca maskotki okazała się zapobiegliwa.

Przygotowana przez prawników odpowiedź jest dosadnie prosta: Dziecko uczuliły żywe roztocze, które zadomowiły się na kociej skórze stokrotnie pozbawionej wszelkich śladów życia. Roztocze oraz inne pasożyty pochodzą z waszego domu.

Wasze dzieci uczula życie, nie śmierć. Śmierć jest gwarantowanie sterylna. 

_____________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.