Moc słowa – koan

– Mistrzu – spytał uczeń – widziałem, że korzystasz z laptopa i smartfona. Zaglądasz na media społecznościowe. Dlaczego jak inni nie relacjonujesz swoich wizyt, wykładów, przeżyć? Twoje pozdrowienia, dobre życzenia a nawet zdjęcia byłyby dla wielu twoich uczniów otuchą. Może nawet byłyby błogosławieństwem a jeśli nie błogosławieństwem to chociażby pocieszeniem? Inni, mniej poważani pozdrawiają w ten sposób swoich uczniów, znajomych i przyjaciół.

Mistrz Kan lu odłożył smartfon, uważnie przyjrzał się uczniowi i po namyśle rzekł:

– Zdaje się, że coś jeszcze chcesz mi powiedzieć?

­– Owszem mistrzu – odpowiedział uczeń. – Dlaczego nie bywasz w telewizji, w radio nie udzielasz się na łamach znanej prasy? Przecież nauki twoje i wiedza twoja, czcigodny mistrzu, mogłyby wówczas trafić do wielu ludzi. Wielu osobom mogłyby pomóc.

– Imię moje, drogi uczniu odpowiedział mistrz Kan lu – znaczy Moc Słowa, nie zaś moc Przekonywania Do Siebie Za Wszelką Cenę.

_______________________________

KURS NIEBAWEM, KLIKNIJ PO INFO

    


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.