nigdy

Nigdy – koan

Tajemnice zazwyczaj wychodzą na jaw, lecz nie ta, przecież nie ta. Tęgie głowy, wielkie rozumy, wyjątkowe osobowości dociekały prawdy ukrytej w samym centrum niewiadomej, lecz na nic zdały się ich badania i rozważania.

Aż pewnego dnia nikomu nieznany człowiek, czy to samozwańczy filozof, czy też badacz nieznanego autoramentu, w każdym razie nikt ważny – oznajmił na łamach poczytnej gazety (skąd wziął pieniądze na sponsorowany artykuł?), że nie ma sposobu na odkrycie tajemnicy, co więcej, że nikt nigdy jej nie odkryje, gdyż jest nieodkrywalna.

Po czym spointował całość stwierdzeniem, że takich tajemnic są dziesiątki a może nawet tysiące i nikt nigdy nie znajdzie ani dowodu, ani odpowiedzi wystarczająco przekonujących.

I aby zakończyć bezczelnym i horrendalnym akcentem dodał w post scriptum, że pewne pytania są zgoła niepotrzebne.

_________________________________

inne koany

_________________________________

zapraszamy na nasze szkolenia


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.