ogłoszenie

koan

Ogłoszenie – koan

Zgubił, znalazł, zgubił, znalazł, zgubił, znalazł, zgubił, znalazł i kolejny raz zgubił. Znowu znalazł, odszukał i znowu zgubił. Zgubił, znalazł, zgubił, znalazł. Znalezione znowu zgubił. Zgubił, ale odszukał. Odszukane zgubił. Zmęczył się. Odpoczął. Znowu odszukał. Znowu zgubił. Zgubione odszukał, miał w tym wprawę.

– Jestem zmęczony, wciąż coś gubię – wyznał pewnego dnia. – Jestem zmęczony, wciąż czegoś szukam. Życie to szukanie i gubienie. To okropne. Marzę o tym, aby niczego nie gubić i niczego nie szukać ­– stwierdził. – Jednakże najpierw muszę to znaleźć, a gdy skupiam się na szukaniu zawsze coś gubię. Obłęd – dodał i zgubił się.

*

Ogłoszenie:

Jan Ko*ski, lat *ści dwa, wyszedł z domu i nie wrócił. Rodzina prosi o informacje pod numerem telefonu 501 …0…0 lub o zawiadomienie najbliższej komendy policji. Zaginiony jest w trakcie leczenia. Nagroda!

Odręczny dopisek:

Zostawił długi, których do k*wy nędzy nie mamy zamiaru spłacać! Musimy dorwać s*syna. Kochająca, stęskniona rodzina.

________________________________________________________________________

już niebawem WROCŁAW

będziemy też z książkami na konferencji „O edukacji inaczej” WROCŁAW PAWŁOWICE

________________________________________________________________________

inne koany

starsze koany

zapraszamy do naszej księgarni


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.