on

On – koan

Powiedziała na głos ale czy rzeczywiście powiedziała, czy może tylko pomyślała, że powie? Lepiej niektóre rzeczy przemilczeć lecz jeśli powiedziała, trudno. Widocznie musiał to usłyszeć.

UNIKALNY KURS, ZADZWOŃ PO WIĘCEJ INFO

„Wybrałam cię, bo przypominałeś mi ojca z tą jego siłą i nieustannie wywieraną presją. Pomyliłam się. Agresję brałam za siłę lecz twoja agresja to wyraz słabości. Nie masz w sobie siły, dzięki której dzieci śmieją się na głos a kobieta stojąc nieco z boku myśli: staną się takie jak on, to cudownie. Gdy uświadomiłam sobie, że jesteś pusty, odkryłam również, że mój ojciec, mój wielki wzór – też był pusty.

Czy człowiek może być pusty? Co to znaczy być pustym?

Sądzę, że pustka oznacza karmienie ego, jest jak pompowanie przebitego koła, z którego nieustannie uchodzi powietrze, jak jedzenie cukru, który tylko na chwilę zaspokaja głód.

Pustka to miejsce zimne i przerażające. Pustka to mur, który odgradza nic od niczego. Pustka to brak, który bezduszni ludzie próbują uzupełnić kosztem innych”.

____________________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.