ona czuwa

Ona czuwa – koan

Krócej? Krócej już nie można. To co jesz i pijesz – jest niezdrowe, mega niezdrowe. A to oznacza, że bardzo szybko się wykańczasz. Tylko mi nie mów, że na coś trzeba umrzeć.

Wiedz, że gdy dostrzegę strach w twoich oczach, lęk przed cierpieniem i bolesną śmiercią, gdy jakiś lekarz powie ci jak bardzo masz zniszczony organizm, gdy pierwszy raz ujrzę udręczenie, jeszcze nie samą chorobą, lecz jej zapowiedzią, wiedz, że przyszłam i nie odstąpię ciebie ani na chwilę.

Wiesz, dlaczego? Najbardziej nie lubię bezczelnych głupców i dlatego ich dręczę samą swoją obecnością. Wówczas jestem tuż, tuż. Nie, nie za ścianą, nie na podwórku, nie za płotem. Jestem tuż za twoim karkiem. Czuwam. Zapytam wtedy: Słyszysz świst mojej kosy?

_________________________________________________________

zapraszamy  jutro na Dekalog – Dialog (2.0) powtórzenie trzech pierwszych modułów w nowej, warsztatowej formie: 8 grudnia

_________________________________________________________

inne koany

starsze koany

zapraszamy do naszej księgarni

strona Instytutu Kognitywistyki


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Zobacz interpretację tego koanu na 81tajemnic.pl

Interpretacja

Zamów "81 Tajemnic" w przedsprzedaży, a dostaniesz GRATIS e-booka (kliknij w obrazek)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie preorder22-1024x768.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie KONKURS2-1024x734.jpg

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.