ona czuwa

Ona czuwa – koan

Krócej? Krócej już nie można. To co jesz i pijesz – jest niezdrowe, mega niezdrowe. A to oznacza, że bardzo szybko się wykańczasz. Tylko mi nie mów, że na coś trzeba umrzeć.

Wiedz, że gdy dostrzegę strach w twoich oczach, lęk przed cierpieniem i bolesną śmiercią, gdy jakiś lekarz powie ci jak bardzo masz zniszczony organizm, gdy pierwszy raz ujrzę udręczenie, jeszcze nie samą chorobą, lecz jej zapowiedzią, wiedz, że przyszłam i nie odstąpię ciebie ani na chwilę.

Wiesz, dlaczego? Najbardziej nie lubię bezczelnych głupców i dlatego ich dręczę samą swoją obecnością. Wówczas jestem tuż, tuż. Nie, nie za ścianą, nie na podwórku, nie za płotem. Jestem tuż za twoim karkiem. Czuwam. Zapytam wtedy: Słyszysz świst mojej kosy?

_________________________________________________________

zapraszamy  jutro na Dekalog – Dialog (2.0) powtórzenie trzech pierwszych modułów w nowej, warsztatowej formie: 8 grudnia

_________________________________________________________

inne koany

starsze koany

zapraszamy do naszej księgarni

strona Instytutu Kognitywistyki


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.