podanie

koan

Podanie – koan

Ԭ∞∞Ҧ^*v*~//     Ҵ∞Ө*~~//  

O, jak mnie męczą ludzie! (1) Nieustannie tylko tłumaczę i wyjaśniam, wyjaśniam i perswaduję. Łagodzę i uspokajam. Pokazuję szersze tło i tworzę przestrzeń harmonii. I co? Czasem nawet potakują głowami, często się dziwią, niektórzy zszokowani odczuwają pewien rodzaj entuzjazmu. Nieliczni deklarują zmianę. I co? I nic. O, jak mnie męczą ludzie! (2)

Ludzie ranią siebie. Nazywają to nawet po swojemu: egoizmem i dokładnie w chwili, kiedy wypowiadają słowo egoizm wrzucają plastikową butelkę do lasu i połykają kanapkę z białkiem jakiejś innej istoty. Co prawda nie pożerają siebie nawzajem, nazywają to tabu kanibalizmem, ale niszczą siebie nawzajem na skalę masową. O, jak mnie męczą ludzie! (3)

Tych ze swego gatunku, których nie potrafią zniszczyć, zniewalają. Garstka, około 1% populacji tego gatunku kontroluje pozostałą większość. Gros różni się jedynie stopniem nieświadomości i głębokością zniewolenia oraz poziomem zależności od dominującej klasy panów. O, jak mnie męczą ludzie! (4)

Ta ich pycha, przemądrzałość, poczucie, że są pępkiem świata. Im kto głupszy i gorzej wykształcony, tym bardziej pewny siebie i hardy. W istocie jednak głupi są zależni a zarozumiałość ich skierowana zostaje w puste korytarze jak Internet albo co gorsza w agresję przeciwko własnemu gatunkowi i w efekcie wobec całej planety. O, jak mnie męczą ludzie! (5)

Rozliczne szczegóły mojej misji opisywałem w poprzednich raportach. Podanie swoje motywuję wypaleniem zawodowym. Nie mogę efektywnie pracować na planecie zdominowanej przez cywilizację pasożytniczą. O, jak mnie męczą ludzie! (6) O, jak mnie męczą ludzie! (7)

Zgodnie z Kodeksem Siódemek siedmiokrotne, identyczne stwierdzenie upoważnia mnie do skorzystanie z trybu pilnego.

Załączam odpowiedni test i badanie lekarskie potwierdzający powyższe. Tym samym proszę o pilne przeniesienie do innego układu gwiazdowego na planetę, gdzie żyje zrównoważona cywilizacja bioharmoniczna.

Z poważeniem,

Certyfikowany Konsul Trzeciego Stopnia

Ҵv*Ԭ*~~//    *^llҦ*∞Ѧ//   **ҴҴ//

_____________________________________________________________________

COACHING TAO. JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ?

Kompletne szkolenie on line w 7 częściach z ćwiczeniami

_____________________________________________________________________

inne koany

_____________________________________________________________________

Dekalog 2.0 – Dialog: Po siódme: Działaj

Dialog – droga twojej wewnętrznej przemiany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.