porada w kwestii czarownic

koan

Porada w kwestii czarownic – koan

Jak odróżnić złą czarownicę od dobrej, drogi krasnalu? Och, te pojęcia dobra i zła, tak umowne i nieprecyzyjne…są w tym przypadku niezastosowalne. Dobra czarownica przywali ci tak, że popamiętasz, kiedy na to zasłużyłeś a zła, w każdym przypadku.

Skąd masz wiedzieć, kiedy zasługujesz? No cóż, ona to wie. Każda z nich ocenia twoje winy i zasługi i wróci żeby cię rozliczyć, nawet jeśli odeszła.

W kwestii zemsty, różnica między dobrą i złą czarownicą, jak już się tak upierasz przy tej scholastycznej nomenklaturze, polega na uporczywości.

I jest odwrotnie niż myślisz, te…powiedzmy…dobre, są daleko bardziej nieustępliwe, niż te złe, które walną, odreagują i zapominają o sprawie.


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.