sen

Sen – koan

Spał cały dzień. Dosłownie cały dzień.

Muszę odespać stres i zmęczenie – pomyślał i zasnął. Nie pamiętał o czym śnił. Ludzie twierdzili, że pamiętają sny. Niektórzy podobno przeżywają sny jak filmy w kinie. Tak mówili. On nie pamiętał nic. A potem spał kolejny dzień i kolejny tydzień. Budził się, szedł do łazienki za potrzebą, zjadał poczerniałego banana albo suchy chleb i spał dalej. Spał całą noc i cały dzień i trzeci tydzień.

Aż wreszcie przyśnił mu się sen, który zapamiętał, bardzo realistyczny. Śnił, że wstaje rano, zjada pośpiesznie poczerniałego banana albo suchą bułkę, pędzi na autobus o siódmej czternaście. W biurowcu z zielonymi oknami odbija kartę, wtedy system wskazuje mu dziesiąte piętro. Tam pracuje wśród innych, podobnych mu ludzi. Siedzi przy biurku w czymś w rodzaju boksu i stuka w klawiaturę. Nie pamiętał co wystukuje, ale były tam cyfry, maile, funkcje w Excelu. Nie miało to większego znaczenia co wystukuje i w jakim celu. W zasadzie się tym nie interesował. Stukał w klawisze. W połowie pracy szedł do kantyny, coś zjadał i po chwili znowu stukał w klawiaturę.

Potem ten sam autobus. Tłok. Wchodził do bloku na zamkniętym osiedlu. Wstukiwał kod, potem kolejny. Wchodził do mieszkania, znów otwierał komputer, stukał w klawiaturę, tym razem dla zabawy, która wcale go nie bawiła. Zjadał poczerniałego banana albo suchy chleb. W końcu zasypiał.

To była jedyna przyjemność. Zasnąć. Być może w między czasie mówił coś do innych ludzi, może kogoś dotykał, być może kogoś całował. Podnosił jakieś paczki, być może wieszał jakieś pranie. Nie pamiętał. Mogło tam być również jakieś dziecko. Może była tam kobieta? Może mężczyzna? Ktoś. Nie mógł sobie przypomnieć. Kiedy? Gdzie? Pomiędzy snem i stukaniem w klawiaturę.

A potem się obudził. Zjadł poczerniałego banana i zasnął.

_____________________________________________________________________

COACHING TAO. JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SOBĄ?

Kompletne szkolenie on line w 7 częściach z ćwiczeniami

_____________________________________________________________________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.