stare dziady

koan

Stare dziady – koan

Dziadek znów w parszywym humorze:

– W 1989 powstał pierwszy niekomunistyczny rząd w Polsce. Zmiana ustroju! Cud! – Pomyślałem. W 1991 oddziały Armii Czerwonej zaczęły opuszczać Polskę. Cud! – Pomyślałem. W 1999 roku Polska została przyjęta do NATO. Cud! – Pomyślałem. W 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Cud! – Pomyślałem. A potem stopniowo cuda się skończyły. Wypaliły. Jeszcze w 2012 roku odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, pierwsza tej ragi impreza sportowa w historii Polski. Cud! – Pomyślałem. Może dobra passa powróciła? Ale gdzież tam, było coraz gorzej. Ludziom przejadły się pączki po złotówce i znudziła ciepła woda w kranie. A nowe ronda i autostrady szybko okazały się za ciasne. Ludzie chcieli czegoś…i dostali coś.

– Ludzie nie osiągają czego chcą, bo sami nie wiedzą czego chcą. Łatwiej im powiedzieć czego nie chcą niż czego chcą. A przede wszystkim czekają, że może ktoś im da. – Stwierdził ojciec.

A córka na to, trochę zmarznięta, jeszcze w kurtce z wymalowaną na policzku błyskawicą:

– Wiecie co, stare dziady, wy też wypierdalajcie!


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.