szczęściarze

Szczęściarze. Relacje – koan

Szczęściarze tworzą sieć relacji. Nie wiesz, gdzie naprawić buty? – Szczęściarz wie. Kto sprzedaje truskawki hurtowo? – Szczęściarz wie. Kto zna Franka syna Janusza? – Szczęściarz zna obu. Kto był w Jemenie i czy warto jechać? – Szczęściarz, jeśli nie był, wie kto był.

Szczęściarze są ciekawscy i jednocześnie lubiani. Znają tych którzy znają innych i którzy wiedzą, kto wie. Poprosisz go o informację – znajdzie ją jak wyszukiwarka, gdyż zna człowieka, który zna pewnego drwala, który mieszka obok ogrodnika, która ostatnio zlecał firmie usługę, której akurat potrzebujesz, i był bardzo zadowolony.

I gdy poszukują informacji, usługi, porady a nawet wsparcia zawsze wiedzą do kogo trafić, a że sami są pomocni i chętnie dzielą się swoją wiedzą toteż często są traktowani przyjaźnie i szczodrze obdarowywani.

__________________

inne koany

_________________

JESZCZE W LIPCU ZAPRASZAMY NA WARSZTATY!


Koan na zamówienie od Macieja Bennewicza

Koan na zamówienie

Zobacz interpretację tego koanu na 81tajemnic.pl

Interpretacja

Zamów "81 Tajemnic" w przedsprzedaży, a dostaniesz GRATIS e-booka (kliknij w obrazek)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie preorder22-1024x768.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie KONKURS2-1024x734.jpg

Newsletter
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.