szczęściarze

Szczęściarze. Relacje – koan

Szczęściarze tworzą sieć relacji. Nie wiesz, gdzie naprawić buty? – Szczęściarz wie. Kto sprzedaje truskawki hurtowo? – Szczęściarz wie. Kto zna Franka syna Janusza? – Szczęściarz zna obu. Kto był w Jemenie i czy warto jechać? – Szczęściarz, jeśli nie był, wie kto był.

Szczęściarze są ciekawscy i jednocześnie lubiani. Znają tych którzy znają innych i którzy wiedzą, kto wie. Poprosisz go o informację – znajdzie ją jak wyszukiwarka, gdyż zna człowieka, który zna pewnego drwala, który mieszka obok ogrodnika, która ostatnio zlecał firmie usługę, której akurat potrzebujesz, i był bardzo zadowolony.

I gdy poszukują informacji, usługi, porady a nawet wsparcia zawsze wiedzą do kogo trafić, a że sami są pomocni i chętnie dzielą się swoją wiedzą toteż często są traktowani przyjaźnie i szczodrze obdarowywani.

__________________

inne koany

_________________

JESZCZE W LIPCU ZAPRASZAMY NA WARSZTATY!


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.