szczęściarze

Szczęściarze. Ja – koan

Co u Michalskich, rozwodzą się? Antczakowie kupili nowy samochód, ciekawe za co, przecież ona nie pracuje? Widziałaś ostatnio starego Nowaka, ostatnio się nie pokazuje, może chory? A słyszałaś co u Janiaków, nie słyszałaś, Janiakowa tak nawrzeszczała na męża, że cały blok słyszał?

Szczęśliwi ludzie interesują się przede wszystkim sobą, nie zaś innymi ludźmi. Owszem zajmują się głównie sobą i może to wyglądać nieco narcystycznie, jednakże zdają sobie sprawę, że są jedynymi osobami, dla których są naprawdę ważni.

Ja sam dla siebie. Jeśli ja sam o siebie nie zadbam mogę bardzo długo liczyć na to, że ktoś inny to zrobi. I nawet jeśli tak się stanie to albo ceną będzie uzależnienia albo i tak nie dostanę tego czego chcę.

Skąd bowiem ktoś, nawet bardzo bliski i kochany ma wiedzieć co jest dla mnie dobre, jeśli sam tego nie wiem i nie realizuję, nawet w tak prostych kwestiach jak kanapka z serem i herbata?

_____________________

inne koany

____________________

JESZCZE W LIPCU WARSZTATY, ZAPRASZAMY!

___________________

2- 3 SIERPNIA: JĘZYK SNÓW, unikalny warsztat


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.