szczęściarze - sens

Szczęściarze. Sens – koan

Szczęściarze skupiają się na tym, co dla nich jest wartościowe. To, co wartościowe ma dla nich sens. Wcześniej zatem, nierzadko od dawna, często nie pamiętają od jak dawna, odkryli znaczenie słowa wartość – zawsze w konkretnym kontekście. Tych kontekstów jest niezliczona ilość, lecz prawdziwy szczęściarz zna je wszystkie i niemal za każdym razem sam siebie pyta o sens tego co robi albo powód, dla którego czegoś nie robi.

ZROZUMIEĆ JĘZYK SNÓW – JĘZYK NIEŚWIADOMOŚCI – ZAPISZ SIĘ

Szczęściarze zadają sobie pytania, które dla wielu osób są niewygodne. Odpowiedź mogłaby zmusić je do działania, do zmiany, a tego przecież obawiają się najbardziej. Tymczasem szczęściarz pyta i szuka odpowiedzi. Zadaje pytania sam sobie.

Co jest wartością w relacjach z ludźmi? Co jest wartością mojego związku? Z powodu jakich wartości pracuję tu a nie gdzie indziej? Z jakiego powodu pewne rzeczy robię a innych nie robię? Dlaczego np. nie jem mięsa lub przeciwnie, dlaczego jem tak dużo warzyw?

Szczęściarz zadaje pytania i szuka odpowiedzi a potem wie, co jest dla niego naprawdę ważne i tego się trzyma.

__________________

2/3 SIERPNIA UNIKALNY WARSZTAT,

TYLKO RAZ W ROKU:

JĘZYK SNÓW. ZROZUMIEĆ JĘZYK NIEŚWIADOMOŚCI

ZAPISZ SIĘ


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.