szczęściarze - zmiany

Szczęściarze. Zmiany – koan

Szczęśliwi ludzie nigdy na nic nie czekają. Zamiast tego powtarzają sobie: niczego nie zakładaj, wszystkiego się spodziewaj.

Nawet drobny epizod może zmienić nie tylko twoje plany, ale nawet dalsze losy, więcej jeszcze – losy kraju a nierzadko świata. Znasz opowieść o motylu, którego ruch skrzydeł może wzbudzić tajfun na drugim końcu świata. Szczęściarze doskonale zdają sobie sprawę z tej zależności.

Zdarza się nagły przypadek – z pozoru pozytywny lub negatywny – śmierć, awans, wielka wygrana, spotkanie, zwolnienie z pracy… I dopiero czas pokazuje czym były naprawdę. Szczęśliwcy doskonale zdają sobie sprawę, że to nie upływ czasu, lecz ich własne decyzje sprawiają, że coś się staje przekleństwem lub błogosławieństwem. Dlatego unikają przekleństw.

ZAPISZ SIĘ

Spodziewając się wszystkiego stają się elastyczni i otwarci na zmiany. Dlatego szybciej niż ich otoczenie adaptują się do nowych sytuacji. Dobra adaptacja sprawia, że nie tracą energii na opór za to szybko zyskują sojuszników.

____________________

inne koany

___________________

NA POCZĄTKU SIERPNIA UNIKALNY WARSZTAT, RAZ W ROKU:

JĘZYK SNÓW. ZROZUMIEĆ JĘZYK NIEŚWIADOMOŚCI

ZAPISZ SIĘ


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.