szczęściarze - związki

Szcześciarze. Związki – koan

Szczęśliwi ludzie nie muszą się żenić w wieku 25, 27, 29 lat, bo goni ich czas, bo koledzy z klasy już dawno…, bo koleżanki chodzą po mieście z wózeczkami, bo mama z nowu zapyta…, bo siostry już dawno…

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

Nie muszą rodzić dzieci, mieć dzieci, bo inni już mają dwójkę. Nie muszą w ogóle się żenić. Nie muszą się żenić, wychodzić za mąż – po trzydziestce ani po czterdziestce. Nie muszą nawet być w związku, w konkubinacie, w trwałej relacji, w przelotnym romansie. Żadni sweengersi, żadne otwarte związki, żadne eksperymenty. Mogą. Mogą być homo, hetero, biseksulani lub nawet mogą być aseksulani.

Co więcej nie obchodzi szczęściarza czy jego sąsiad a nawet brat lub siostra są gejem, heterykiem, planują wielodzietną rodzinę, czy też zamierzają iść przez życie solo. Nic mu do tego.

Taki jest szczęściarz i ku zaskoczeniu a niekiedy trwodze innych – ma poczucie, że związek, rodzina, preferencje seksualne w żaden sposób nie definiują jego stosunku do drugiego człowieka. Wartość człowiek dla szczęściarza nie wyraża się w tym z kim sypia, czy jest małżonkiem oraz czy zamierza żyć w tradycyjnej rodzinie!

Szczęściarz jest jednak ostrożny. Mądry, przenikliwi – zna się na ludzkich językach. Nie obnosi się ze swoim tęczowym gejostwem ani tradycjami rodzinnymi ani też aseksulanością. Znakomicie rozumie swoje potrzeby, ale nimi nie epatuje, nie afiszuje się, nie oznajmia wszem i wobec: Jestem gejem, jestem lesbijką, sypiam z facetami zawsze we wtorki a z panienkami w piątki, w soboty zaś uczestniczę w orgiach.

Po co miałby to robić? Żeby zaimponować? Żeby coś sobie udowodnić? Żeby komuś coś udowodnić?  Szczęściarz woli ciszę i spokój – zwłaszcza wokół własnej osoby. 

Twoje życie to twoja sprawa – myśli szczęściarz. Nic nikomu do tego.

Chroń swoją prywatność!
________________________

inne koany

________________________


JAK SKUTECZNIE UPRAWIAĆ ZAWÓD COACHA, MENTORA, TUTORA ORAZ INNE ZAWODY EDUKACYJNE?

ZAPISZ SIĘ

ZAPISZ SIĘ

Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.