Wujek Olek i drożdżówka

Wujek Olek i drożdżówka

Wujek Olek

– Co jest ważne? – Zdziwił się wujek Olek. – Na przykład teraz ważna jest herbata. Robię herbatę. Dzieciakom dam świeżutką drożdżówkę, którą upiekłem i sam zjem kawałek. Pięknie wyrosła. Dla ciebie też oczywiście wystarczy. – Uśmiechnął się.

– Ale przecież…wojna, stres, agresor, okupacja…

– Wiesz co? – Rzekł wujek. – W życiu najważniejsze jest życie, póki żyjesz. A teraz ważna jest herbata, gdyż picie herbaty i jedzenie drożdżówki – to też jest część życia.

Drożdżówka, Chałka, Bułka, Ciasto, Ciastko, Słodki

– Banalne to jest, co mówisz. – Wzruszyła ramionami. – Drożdżówka, też mi coś?  „W życiu najważniejsze jest życie”. Co za tekst trywialny. Olek, bracie – stać cię na więcej. Liczyłam na jakąś refleksję.

– Banalność życia przejawia się w tym, moja droga, że nie znamy dnia ani godzinny. Nie ma przystanku z napisem „koniec”. Przed nami mgła, wieczna mgła. A radość dzieciaków i zapach drożdżówki są realne, są tu i teraz a to nie jest banalne. To jest prawdziwe.    


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.