Wujek Olek odpowiada jak być dobrym?

Wujek Olek odpowiada jak być dobrym?

Wujek Olek

Wujek Olek umył twarz i wytarł papierowym ręcznikiem. Często tak postępował. Zaraz po ugotowaniu jakiejś potrawy mył twarz jeszcze w kuchni i dopiero potem siadał do stołu.

– No a właściwie z jakiego powodu ty jesteś taki dobrystyczny wujku? Owszem bywasz sarkastyczny i czasem dziwnie się zachowujesz – jak z tym myciem twarzy, ale generalnie jesteś bardzo pogodny. – Stwierdził Łukasz przyglądając się apetycznej zupie w garnku. – Mógłbyś, jak człowiek, umyć twarz w łazience i wytrzeć ręcznikiem, ale nie, ty musisz w kuchni i w papier. Przecież to szorstkie jest. – Dodał.

– Dobrystyczny? – Zdziwił się wujek Olek. – A co to właściwie znaczy?

– No, że dobrym jesteś człowiekiem i generalnie dobre rzeczy robisz dla rodziny i w ogóle dla ludzi i to sam z siebie. – Stwierdził Łukasz smakując zupę ugotowaną przez wujka.

– Z jakiego powodu jestem dobry? – Upewnił się wujek Olek. – Mam prostą filozofię. Dobrze jest być dobrym lepiej niż niedobrym, bo bycie niedobrym jest niedobre, a nawet nieprzyjemne przede wszystkim dla tego, kto jest niedobry a bycie dobrym jest dobre, przede wszystkim dla tego kto jest dobry, dlatego dobrze jest być dobrym, bo to dobre jest.  

– No a ty jak zwykle jaja sobie robisz, ale wiesz co, to też jest dobre. – Stwierdził Łukasz. – Przyswoiłem.

– No to dobrze. – Mruknął wujek Olek i zaczerpnął chochlą zupę.   


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.