zakochanie

Zakochanie – koan

Czym różni się miłość od zakochania?

Z powodu zakochania jem zupę, której nie lubię, gdyż ona ją przygotowała. Doświadczam zadziwiającej iluzji – smakuje mi!

Z powodu zakochania oglądam mecz jego drużyny i kibicuję z całych sił, choć nie znam reguł gry. Doświadczam zadziwiającej iluzji – lubię to!

UNIKALNY PROGRAM, DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Natomiast w miłości gotujemy razem i gramy razem, ustalając reguły gry. Ani ty nie wprowadzasz się do mojego świata ani ja do twojego. Tworzymy świat wspólnie – sprawdzając czy potrafimy go stworzyć.

Potrafimy?

Jeśli potrafimy zbudować wspólnotę w najdrobniejszych szczegółach jak: zmywanie naczyń (Jak „prawidłowo” załadować zmywarkę?); co jeść w niedzielę (Rosół i kotlet czy wegańskie pierogi?); seksualność (Czy wolno chodzić nago po domu? Czy jej orgazm najpierw? Czy fellatio jest dopuszczalne?); dzieci (Mieć czy nie mieć? Wychowywać surowo czy bezstresowo?) oraz sto trzydzieści siedem tysięcy osiemset sześćdziesiąt pięć zagadnień z których składa się życie…

Jeśli potrafimy zbudować wspólnotę… to ważnym pytaniem jest wówczas kwestia…a co z rutyną? Jak jej uniknąć?

Jak nie wypalić żaru miłości?

Co ze sprawami, w kwestii których się nie dogadujemy?

______________________

NAPISZ DO NAS, ZADZWOŃ

_____________________________________________________________________________________________

inne koany


Zamów najnowszą książkę!

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Zapoznaj się również z naszą drugą książką wydaną w tym roku!

Wolna i szczęśliwa. Jak wyzwolić się z toksycznego związku. - Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Udostępnij:

Maciej Bennewicz

Założyciel i pomysłodawca Instytutu Kognitywistyki. Twórca podejścia kognitywnego m.in w mentoringu, tutoringu, coachingu oraz Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Artysta, pisarz, socjolog, wykładowca, terapeuta, superwizor.